Právě si prohlížíte Naše dojmy z hraní Exoprimal
Foto: exoprimal.com // EXOPRIMAL

Naše dojmy z hraní Exoprimal

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Exoprimal je nová hra japonského studia Capcom, která vyšla před pár dny. A jakpak se vůbec hraje? A stojí za váš čas?

Jaký je Exoprimal?

Japonská společnost Capcom si vede v letošním roce výtečně. To dokazují nové tituly, které vydala, jako je úspěšný remake Resident Evil 4 a nové pokračování Street Fighteru 6. Kromě těchto známých značek Capcom představila i novou hru, multiplayerový Hero-shooter Exoprimal. Po několika hodinách hraní jsme připraveni sdělit, zda je tato hra hodná vaší pozornosti.

Příběh hry

V Exoprimalu se ujímáte role postavy s přezdívkou Ace. Ace je nováčkem v organizaci, která bojuje proti záhadným trhlinám, odkud se na Zemi objevují agresivní dinosauři. Po přijímacích testech se Ace ocitá v jednotce Hammerhead, která není známá svými úspěchy. Během jedné z hlídkovacích misí tým havaruje na ostrově, který ovládá umělá inteligence jménem Leviathan. Vaším úkolem je zjistit, co se na tomto ostrově děje a jaké má Leviathan s tím vším společné.


Gameplay a herní módy

Exoprimal nabízí tři hlavní třídy Exosuitů: Assault, Tank a Support. Každá třída má několik variant s různými schopnostmi a herními styly. Hra v současné době nabízí dva herní módy: PVP a PVE. V obou módech se dva týmy snaží splnit úkoly, které jim zadá Leviathan. PVP a PVE se v závěru liší: v PVP se týmy setkají v klasickém režimu, zatímco v PVE musí týmy splnit další úkoly.

Každý z těchto zápasů zabere tak maximálně 10-15 minut, kde po dokončení každého z nich hráč dostanou XP body. Ty zvyšují úroveň hráče, používaných exosuitů a také Battlepassu. Po zvýšení jedné z těchto úrovní dostaneme nové čipy do obleků, skiny, portréty nebo pozadí pro váš profil.

Finální zhodnocení Exoprimal

Exoprimal je zábavná hra, ale ne příliš originální. Její rychlý a jednoduchý gameplay je ideální pro večery s přáteli. Hra stojí v základní verzi 60 Euro, což je vzhledem k omezenému obsahu poměrně vysoká částka. Doporučujeme počkat na slevu nebo využít předplatného Xbox Game Pass. Je to škoda, protože ostatní mechaniky hry fungují dobře a i příběh, který je většinou vyprávěn pomocí textu nebo cutscén, je zajímavě napsaný. Uvidíme, jak Capcom s touto hrou bude v budoucnu pracovat.

Hrajete Exoprimal? Co na hru říkáte? Napište nám to do komentářů nebo nám dejte vědět na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář