Právě si prohlížíte Naše dojmy z hraní Mortal Kombat 1
Foto: warnerbrosgames.com // Mortal Kombat

Naše dojmy z hraní Mortal Kombat 1

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Vydání Mortal Kombat 1 dne 19. září zaznamenalo vlnu pozitivního ohlasu od kritiků. Ale jaká je tato hra ve skutečnosti?

První Dojmy z Mortal Kombat 1

Dne 19. září nám přišla do rukou základní edice nového Mortal Kombat pro PlayStation 5.  Podle novinářů a recenzentů se jedná snad o nejlepší díl z celé série. Ale jaká je hra ve skutečnosti? My jsme se do ní pustili a přinášíme vám naše první dojmy.

Příběh hry

Po vítězství Liu Kanga nad Kronikou, bývalou strážkyní času, se svět znovu obnovil. Liu Kang se snažil vytvořit harmonický svět, ale jak to tak bývá, některé postavy nemají v úmyslu žít v míru. Shang Tsung, kdysi mocný mág, se stal obyčejným prodejcem falešných kouzelných lektvarů. Jeho osud se změní, když mu záhadná postava nabídne možnost znovu získat svou moc a ovládnout světy. Tím se dává do pohybu nový řetězec událostí, který může vést k záchraně nebo zkáze světa.

Příběh sice není literární mistrovství, ale je zachráněn výborně vykreslenými postavami. Například Johny Cage, vtipkující a egoistický, vás určitě pobaví svým humorem.

Gameplay a vizuál

Jedním z hlavních lákadel nového dílu Mortal Kombat jsou bezesporu souboje a vylepšený gameplay. V porovnání s minulým dílem je tento aspekt hry dotažený k dokonalosti. Ovládání je intuitivní a snadno pochopitelné, což umožňuje i nováčkům v žánru arkádových mlátiček rychle se do hry dostat. Kromě toho nová mechanika, známá jako Kameo bojovníci, přidává hře strategický rozměr a umožňuje hráčům vytvářet komplexní „komba„.

Co se týče vizuálního zpracování, hra je jednoduše ohromující. Vývojáři z NetherRealm Studio vynaložili značné úsilí na detailní zpracování světelných a stínových efektů. Některé lokace jsou plné živých barev, zatímco jiné mají temnou a atmosférickou náladu. Nejvíce však zaujmou animace. Od mimiky obličeje po pohyby postav a prostředí, vše je pečlivě a detailně zpracováno. Neméně pozoruhodný je i drobný, ale významný detail ve Versus módu, kde každá postava má svůj vlastní unikátní nástup na scénu. Toto je novinka v žánru arkádových mlátiček a svědčí o tom, jak se animační technika za poslední dobu posunula.

Finální zhodnocení Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 možná nepřináší revoluční změny v příběhu nebo v celkovém žánru arkádových mlátiček, ale jeho kvalita a provedení ho staví na výsluní. Podle našeho skromného hodnocení je to jedna z nejlepších arkádových mlátiček, které byly v letošním roce vydány. Na platformě PS5  bychom hru ohodnotili 8,5 z 10. Ovšem pozor, zážitek z hraní na Nintendo Switch kvůli současným problémům se může výrazně lišit.

Jak se vám zatím líbí Mortal Kombat 1? Na kolik byste ho ohodnotily vy? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro nálož novinek ze světa videoher.

Napsat komentář