Právě si prohlížíte Názor na konferenci Ubisoft Forward 2022
Foto: ubisoft.com // AC Mirage

Názor na konferenci Ubisoft Forward 2022

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Dne 10. 9. mal Ubisoft veľkú konferenciu v ktorej priblížili informácie k pripravovaným hrám. Za seba môžem povedať, že ako Ubisoft kritik som pomerne s konferenciou spokojný. Bohužiaľ je niekoľko veci o ktoré obavy mám. Začnem teda najprv obavami.

Návrat ku koreňom a ďalšia Ubisoft hra, ktorá môže umrieť krátko po vydaní

Hlavnú starosť mi robí hra Skull and Bones. Hra je vo vývoji extrémne dlho a sľubuje len online zážitok bez kampane. Cítim ťažký problém level Battlefield 2042. Dokonca aj For Honor malo svoju príbehovú kampaň. Gameplay trailer na hru bolo všetko len nie gameplay. Ukázali tam možnosti úpravy lode, ale nie reálny gameplay! Ubisoft môj zlatý nechcem Vám želať nič zlé, ale bojím sa o budúcnosť tejto hry a to ešte ani nevyšla.

Už trochu lepšie oznámenie sa týkalo nového The Division s názvom Tom Clancy’s The Division Heartland. Hra príde na trh budúci rok. Dátum ešte nie je známy, ale vieme, že príbehovo bude nadväzovať na prvé dva diely. Osobne pri tomto druhu hry je mi príbeh ukradnutý skôr mi ide o kvalitu hrania a hlavne o to aby hra vyšla technicky v dokončenom stave. Ubisoft poprosim 60 fps na PS5 pri tomto druhu hry. Hráči sa už v týchto dňoch môžu prihlásiť na testovanie hry.

 Assassin’s Creed Mirage

Za mňa najlepšie oznámenie patrí jednoznačne hre Assassin’s Creed Mirage . Hlavným dôvodom je vrátenie sa ku koreňom hry. Nový AC nebude konečne open world collectible simulátor, ale skutočný Assassin’s Creed, ktorý poznáme z obdobia Altaira alebo Ezia. Samozrejme, stretneme sa aj s novými prvkami v hre, ale hra bude zameraná prevažne na taktické akcie a nie skúmanie miliónu otáznikov na mape.

Taktiež boli oznámene ďalšie dva AC projekty. Assassin’s Creed Codename Red. Diel sa bude odohrávať v Japonsku a bude prvý dielom v AC Infinity série. Podľa Ubi sa jedná o novú generáciu otvoreného sveta v podaní AC. No hádam miesto otáznikov nebudeme skúmať výkričníky na mape lol. Som zvedavý na nový štýl otvoreného sveta, ale zatial som mierne voči tomu skeptický. Hra má prísť na trh niekedy v roku 2024. Assassin’s Creed Codename Hexe má byť druhý diel Infinite série a bude sa odohrávať v stredovekej Európe. hra je zatial oznámená niekedy na roku 2025 alebo 2026.

To by bolo k novým oznámeniam asi tak všetko. Na začiatku som písal, že som pomerne spokojný s konferenciou. Hlavným dôvodom je návrat ku koreňom AC série a nádej, že aj otvorený svet v Ubi hrách nebude stále o tom istom. Teším sa na Mirage a dúfam, že ma nesklame.

Aký je Váš názor na Ubisoft konferenciu? Na akú hru sa tešíte najviac?

 

Napsat komentář