Právě si prohlížíte NBA 2K24 je oficiálně nejhorší hrou na Steamu
Foto: nba.2k.com // NBA2K24

NBA 2K24 je oficiálně nejhorší hrou na Steamu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

NBA 2K24 mělo být tou největší vlajkovou lodí společnosti 2K Games, ale její špatné hodnocení jí sráží pěkně k dnu. Co způsobilo takovou negativní odezvu?

NBA 2K24 nejhorší hrou na Steamu

Po několika měsících očekávání a napětí se konečně dostáváme k novému dílu oblíbené sportovní série NBA 2K24. Každý rok nás vývojáři zahrnují novými sportovními tituly, ať už je to fotbal, americký fotbal, baseball či basketbal. Avšak tentokrát se zdá, že nový basketbalový titul od 2K Games opravdu narazil.

Nevýhodná ekonomika a mechaniky

Hned po vydání se objevily stížnosti na grafické zpracování, zejména na PC. Avšak skutečný problém, který hráči považují za mnohem závažnější, je herní ekonomika. Herní měna, známá jako Virtual Currency (VC), je v režimu MyCareer využívána téměř všude – od nákupu oblečení po vylepšení hráče. Získávání této měny je však náročné a časově nákladné, což vede k frustraci hráčů. A samozřejmě, je tu možnost si tuto měnu zakoupit za reálné peníze, což mnozí považují za kontroverzní.

Dalším problémem je nový systém „Odznaků„, který může být pro hráče zklamáním. Zatímco v minulosti jste mohli své odznaky postupně vylepšovat, nyní můžete ztratit svůj pokrok a vrátit se zpět na začátek. A opět, zdá se, že jediným řešením je zaplatit.

Ztráta podpory i u velkých jmen

Není to jen komunita, která vyjadřuje svou nespokojenost. I známí tvůrci obsahu, kteří v minulosti podporovali NBA 2K, nyní kritizují hru. Chris Smoove, jeden z nejznámějších tvůrců obsahu na YouTube, dokonce vytvořil několik videí, ve kterých kritizuje nové mechaniky hry. A to i přesto, že je sponzorován vývojáři.

I v České republice má tato hra své fanoušky. Damien „Deethane“ Dante, známý streamer a rapper, se například k problematice hry vyjádřil v jednom ze svých videí.

Je NBA 2K24 až tak špatná?

Je NBA 2K24 skutečně tak špatná, jak se zdá? I když hra nabízí plynulý herní zážitek, agresivní monetizační strategie ji bohužel sráží dolů. V kombinaci s vysokou cenou a zavádějícími edicemi se NBA 2K24 stává jedním z nejkontroverznějších titulů tohoto roku. Na platformě Steam se hodnocení u hry v době psaní článku pohybuje hodnocení okolo 8 %.

Zahráli jste si nové NBA 2K24? Je podle vás reakce hráčů oprávněná? Napište to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord Server a nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro novinky ze světa videoher.

Napsat komentář