Právě si prohlížíte Největší oznámení na State of Play
Foto: canva.com // PlayStation

Největší oznámení na State of Play

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Ve čtvrtek 14. září se konala další prezentace State of Play. Sony nám představilo, co nás na PlayStationu čeká v blízké budoucnosti. Jaké novinky nám byly odhaleny?

Hlavní taháky State of Play

Kromě prezentace Nintenda se minulý čtvrtek ve světle reflektorů ocitla i společnost Sony s jejich prezentací State of Play. Ačkoliv to nebyla jedna z nejzářivějších prezentací, přinesla několik zajímavých oznámení.

Baby Steps

Na začátku prezentace se objevila hra s názvem Baby Steps, kterou jsme mohli poprvé spatřit na show Devolver Digital. Jedná se o takzvaný walking simulátor, kde každý váš krok musíte ovládat ručně. Za touto hrou stojí tvůrci titulů jako Apes Out a Getting Over It, takže očekávejte, že vás tato hra několikrát pořádně vytočí. Datum vydání zatím zůstává v tajnosti.

Avatar: Frontiers of Pandora

Během prezentace se představil také Ubisoft se svým novým titulem ze světa Avatar. Přestože nám byly představeny záběry ze hry, nepřinesly nic, co bychom již dříve neviděli z gameplaye. Nicméně byla nám odhalena část příběhové linie, která sice nepůsobí převratně, ale nabízí nám pohled do světa Na’vi.

Hráč se v roli Na’vi, který byl vychován mezi lidmi, pokouší po útěku pochopit kulturu a způsob života své rasy. Avšak lidská chamtivost se stává nekonečnou a lidé začínají opětovně kolonizovat Pandoru. Jako ochránce své domoviny a expert na lidské technologie se vydáváte na misi chránit všechny obyvatele planety Pandora. Hra Avatar: Frontiers of Pandora je naplánována na 7. prosince tohoto roku.

Resident Evil 4

Remake oblíbené hry Resident Evil 4 byl na prezentaci doplněn o dvě novinky. První z nich je oznámení verze pro virtuální realitu na PS VR2, která by měla být k dispozici již tuto zimu. Hráči tak budou mít možnost prožít celý příběh Resident Evil 4 z pohledu charismatického Leona Kennedyho. Druhá novinka se týká dodatečného obsahu (DLC), v němž se hráči ujmou role známé Adu Wong, podobně jako v původní verzi Resident Evil 4. Toto DLC je naplánováno na vydání 21. září pro konzole PlayStation 4 a 5.

Final Fantasy VII Rebirth

Během prezentace nás potěšila ukázka druhé části remaku hry Final Fantasy VII. Přestože většina záběrů byla tvořena SGI trailerem plným cutscén, které nám mnoho o příběhu neodhalily, gameplay nás příjemně překvapil. Byly nám představeny dvě nové postavy: tajemný, avšak roztomilý společník Cait Sith a záhadný šermíř Sephiroth, jenž je klíčovou postavou celého příběhu. Navíc jsme měli možnost vidět speciální kombo útoky, které postavy mohou v boji kombinovat. A jako třešnička na dortu bylo oznámeno datum vydání, 29. února příštího roku.

Zbylá oznámení na State of Play

Prezentace State of Play nám přinesla celou řadu novinek. Mezi nimi vyniklo nové DLC pro hru Tales of Arise s názvem Beyond the Dawn. Milovníci virtuální reality na platformě PS VR2 se mohou těšit na 26. října, kdy se stanou součástí týmu lovců duchů v novém Ghostbuster titulu s podtitulem Rise of the Ghost Lord. Fanoušci Helldivers byli potěšeni novými ukázkami z očekávaného druhého dílu. Bylo nám také představeno demo pokračování hry Ghostrunner a oznámena open beta pro multiplayerový hero shooter Foamstars. A nakonec, hra Honkai: Star Rail nám prozradila své oficiální datum vydání – 11. října.

A co se týče Marvel’s Spider-Man 2? K tomu máme v plánu samostatný článek. Během prezentace jsme totiž získali tolik informací, že by se jednoduše nevešly do tohoto souhrnu.

Co říkáte na State of Play? Na kterou ze zmíněných her se nejvíce těšíte? Napište nám to do komentářů nebo se podívejte na náš komunitní Discord server.

Napsat komentář