Právě si prohlížíte Netopýří rodina v akci. Gotham Knights a vše, co doposud o nich víme
Foto: gothamknightsgame.com // Gotham Knights

Netopýří rodina v akci. Gotham Knights a vše, co doposud o nich víme

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:8 minuty čtení

Batman je pryč a celé město Gotham je v šoku, protože už nemá svého ochránce a bojí se, že ve městě zavládne chaos. Naštěstí tu je naděje v podobě čtyř hrdinů, které sám Bruce Wayne vychoval a naučil je vše, co Batman uměl.

Gotham Knights a vše co o něm víme

Konec hry Batman Arkham Knight vyvolal u spousty fanoušků rozruch, jelikož zde Bruce Wayne (alias Batman) zničil své sídlo společně s Batcave a nikdo netušil, co bude dál s příběhem netopýřího muže.

To se však změnilo v srpnu roku 2020, kdy byla oznámená hra Gotham Knigths, která přímo navazuje na konec Arkham Knight. Většina fanoušků byla překvapena tím, že nebudeme hrát přímo za Batmana, ale přímo za členy netopýří rodinky (Nightwinga, Red Hooda, Robina a Batgirl).

Žánr a zasazení

Podle slov vývojářů by Gotham Knights mělo být open-world akční RPG mlátička s možností hrát sólo, či s dalšími třemi spoluhráči.

Jak už již bylo zmíněno hra se odehrává těsně po konci Arkham Knight, kdy po „smrti Batmana“ většina kriminálních živlů využila příležitost a začala rozšiřovat svá území a Gothamská policie nestíhá zastavit jejich řádění.

Hlavní záporák

Hlavní záporákem této hry bude tajemný Soví Tribunál, který už několik let tajně ovládá dění v Gothamu. Nicméně, ze všech zatím dostupných gameplay záběrů, se můžeme těšit i na klasické batmanovské záporáky (zatím je potvrzený pouze Mr.Freeze, ale kdo ví, co na nás WB chystají)

Hlavní hrdinové

Jak už víme, tak v Arkham Knigths bude moc hrát za 4 postavy z netopýří rodinky: Nightwinga (Dick Greason), Batgirl (Barbara Gordon), Red Hooda (Jasen Todd) a Robina (Tim Drake) a každá s těchto postav má unikátní soubojový systém a různé způsoby přesunu po Gotham city a my se postupně na každou z nich podíváme.

Nightwing

Dick Greason (alias Nightwing) patří mezi nejstarší členy této rodiny, jelikož byl první, koho se Bruce ujal. Dick jako první pracoval v pozici Robina, ale po nějakých neshodách se od Batmana odtrhl. Poté se k němu ale vrátil, ale ne jako Robin nýbrž jako Nightwing.

Nightwing v soubojích využívá své dva obušky a akrobatické dovednosti. Dále také využívá různá vybavení, která mu pomáhají dostat na dosti nedosažitelná místa. K pohybu po městě využívá velkého létajícího drona, s kterým se shůry snese na své nepřátele.

Red Hood

Druhým členem rodiny je drsný, ale také výbušný Jasen Todd (alias Red Hood), který po Dickovi nastoupil na pozici Robina. Když ale umřel a znovu ožil v Lazarově Jámě, byla jeho povaha mnohem agresivnější a nebezpečnější. A to i způsobilo, že začal vraždit všechny zločince v Gothamu. Naštěstí se Batmanovi povedlo vrátit Jasena na správnou stranu a pod maskou Red Hooda teď brání občany Gotham city.

Red Hood v soubojích používá své 2 pistole s gumovými projektily s jeho velmi agresivním stylem boje spojené s lehce mystickými technikami. K pohybu po městě využívá svůj Jade jump, který mu umožnuje doskočit na velmi dlouhou vzdálenost.

Batgirl

Třetí hratelnou postavou je jediný zástupcem něžného pohlaví. Není to nikdo jiný než stará známá Barbara Gordon (alias Batgirl), dcera známého policejního komisaře Jamesa Gordona. Barbara se již v Batman hrách objevila, ale to většinou jako vedlejší charakter. Ale tohle není její první práce jako Batgirl. V DLC pro Arkham Knights s názvem: A Matter of Family, jsem mohli za Batgirl hrát. Ale Joker ji potom upoutal na invalidní vozík.

Po tomto incidentu ji Bruce chtěl od sebe odehnat, ale Barbara nechtěla pomáhat. A tak se z ní stala Oracel. Ale jak se stalo, že Barbara najednou chodí a mlátí kriminálníky v Gothamu? Podle toho, co víme, tak Barbara prošla náročnou operací a rehabilitací, aby se vrátila zpátky jako Batgirl.

Batgirl bojový styl se tak moc neliší od Batmana, přičemž ho sama doplňuje svými pohyby a pomáhá si také svými hackerskými dovednostmi, které získala při práci jako Oracle. Při pohybu po městě využívá svůj pláš přesně tak, jak náš známý netopýří muž dělával.

Robin

Posledním a zároveň nejmladším členem této rodinky je Tim Drake (alias Robin), který je v pořadí 3 člověkem, kterou tuto roli zastává. Tim již párkrát Batmana s Nightwingem vytáhnul z průšvihu a jeho znalosti techniky jsou dosti obdivuhodné. Je dobrý také v umění skrývání a tichého postupu, což mu dává velkou výhodu v nenápadných likvidacích

Robin ve svých soubojích používá svou teleskopickou tyč se svými dovednostmi práce s technikou. K pohybu po městě využívá teleportace na krátkou vzdálenost, a to díky satelitu Ligy Spravedlivých.

Datum vydání a cena

Gotham Knights vyjde 25.října letošní roku, a to jak na PC, PS5 a XBOX series X/S a cena je stanovena na klasických 60 euro na PC a o něco dražší na konzole nové generace.

Napsat komentář