Právě si prohlížíte Nintenda Switch se prodalo přes 111 milionů kusů
Foto: unsplash.com // Erik Mclean

Nintenda Switch se prodalo přes 111 milionů kusů

Nejnovější informace společnosti Nintendo ukazují, že se prodalo konzole Switch více než 111 milionů kusů po celém světě.

Nintendo Switch a prodeje ve světě

Herní gigant Nintendo před nedávnem zveřejnil přímo ohromující výsledky za první pololetí finančního roku. Podle oficiálního sdělení se prodalo již více než 111 miliónů kusů konzole Nintendo Switch, i když v uplynulých letech šli mírně do červených čísel a miliony také hlásí hned čtyři herní tituly v počtu prodaných kopií.

Celkem za tento kvartál našlo nové hráče 3,43 mil. „Switchu“,  o něco více bylo QLED verzí a nejméně zase populární , levnější a  kompaktnější Lite verze Switche zhruba 590 tisíc kusů a meziročně je to o 22% méně , takže překvapení se nekoná. Magazín Nintendo Life zveřejnil, že ve stejný čas loni ještě trvala éra okolo  Animal Crossing: New Horizons, která trhala rekordy.

Tak či onak se konzole Switch prodávají stabilně a do konce roku má společnost velmi solidní vyhlídky. Nedávno vyšly například Xenoblade Chronicles 3 a z domácí stáje chystá Splatoon 3 nebo nové Pokémony.

Prodeje her ale nebyly za poslední kvartál vůbec špatné. Hned čtyři tituly prodaly více než milion kopií. Nejlépe si vedly Nintendo Switch Sports s 4,84 milionu prodaných kusů. Těsně pod 2 miliony se zastavili Mario Strikers: Battle League a prakticky stejně dopadl Kirby and the Forgotten Land.

Výborně se po letech prodává také Mario Kart 8 Deluxe, který do statistiky nejúspěšnější hry platformy přidal dalších 1,5 milionu kopií.

Vlastníte konzoli Nintendo Switch? Jaká je vaše nejoblíbenější hra na této platformě?

Článek od Martin Kovanda

Napsat komentář