Právě si prohlížíte Nová kniha „50 let videoher“ dorazí v prosinci aneb pohled na půl století herní historie
Foto: TZ, Zdroj: TZ

Nová kniha „50 let videoher“ dorazí v prosinci aneb pohled na půl století herní historie

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

V letošním roce se na pulty knihoven a obchodů dostane nová kniha, která je výsledkem spolupráce mezi časopisem Level a obchodem Xzone.

Kniha – 50 let videoher

Kniha s názvem „50 let videoher“ se zaměřuje na vývoj a vliv více než stovky legendárních videoher, včetně titulů jako Doom, Civilization a českých klasik jako Mafia. Tento nový titul je součástí širšího projektu, který vznikl díky úspěšné crowdfundingové kampani na digitalizaci archivu časopisu Level. Kampaň získala podporu od 865 startérů a dosáhla 1 121 % svého cíle. Díky tomu se fanoušci mohou těšit na celkem tři knihy, z nichž první dvě využívají bohatý archiv časopisu.

Kniha „50 let videoher“ se vrací do doby, kdy herní vývojáři museli všechno řešit sami, od programování až po vydání. Přináší pohled na odvážné pionýrské výpravy tvůrců těchto kultovních her a mapuje příběhy, které formovaly kulturní rozhled dvou generací mladých lidí. Hry se pro ně staly stejně důležitým kulturním fenoménem jako filmy, knihy nebo komiksy.

náhledovka TZ 50 let videoher
Náhled – 50 let videoher

Martin Bach, jeden z editorů knihy a spolumajitel Levelu, popisuje, že každá hra v knize má věnován prostor 4–10 stran, které obsahují zajímavé příběhy z vývoje, rozhovory s tvůrci a zhodnocení dopadu hry na celou herní branži. Hlavní autor Pavel Dobrovský strávil nespočet hodin nad výběrem her, které by v knize neměly chybět. Výsledkem je reprezentativní výběr titulů, na něž historie rozhodně nikdy nezapomene.

Pokud byste měli o knihu zájem, můžete si tak předobjednat pod přiloženým odkazem ZDE.

TZ

Napsat komentář