Právě si prohlížíte Nová PlayStation aktualizace přináší mnoho novinek
Foto: unsplash.com // PLAYSTATION

Nová PlayStation aktualizace přináší mnoho novinek

Na základe testovania a spätnej väzby testerov beta verzie aktualizácie Sony pred dvomi dňami prinieslo novú aktualizáciu. Aktualizácia bola pomerne veľká a priniesla niekoľko nových funkcií pre hernú konzolu PlayStation.

PlayStation aktualizace – Podpora 1440p, gamelist a nové sociálne funkcie prichádzajú na PS5

Na základe žiadosti fanúšikov konzoly sa Sony rozhodlo priniesť hneď niekoľko nových funkcií. Jedná sa napríklad o ako je 1440p HDMI video výstup, zoznamy hier a taktiež možnosť zdieľania obrazovky medzi členmi PS party teda miestneho voice chatu. Ďalšou funkciou je vyhľadávanie YouTube videí pomocou hlasu.

Môžete prostredníctvom hlasu pokojne aj počas hrania hry povedať “Hey Playstation find (niečo čo chcete nájsť) on YouTube. ” Funkcia je zatiaľ dostupná len pre Anglicko a Ameriku pravdepodobne kvôli jazykovej mutácií. Predpokladám, že v budúcnosti sa funkcia rozšíri na viac jazykov.

Společnost Sony samozrejme nezabúda aj na ich PS aplikáciu. Používatelia PS App budú môcť spustiť funkciu PS Remote Play priamo z PS aplikácie na zariadeniach iOS a Android. Ak chcete začať, uistite sa, že aplikácia PS je prepojená s vašou konzolou PS5 a že je konzola v režime spánku. Potom vyberte ikonu „Play Using PS Remote Play“ na hernom centre PS App a aplikácia PS Remote Play automaticky spustí hru.

Druhá funkcia je požiadanie o zdieľanie obrazovky prostredníctvom aplikácie. Vďaka tomu budete môcť sledovať hranie priateľom aj prostredníctvom mobilu a držať sa v kontakte s nimi aj keď momentálne nebudete mať možnosť s nimi hrať.

Napsat komentář