Právě si prohlížíte Novinky okolo startu prodeje Steam Deck (Steam Deck je tu)
Image: steamdeck.com // STEAM

Novinky okolo startu prodeje Steam Deck (Steam Deck je tu)

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Handheld konzole Steam Deck od Valve je oficiálně tady. Co plánuje společnost Valve do budoucna a jaký byl start konzole?

Gabe Newell doručuje konzoli Steam Deck

Sám velký šéf celého Valve Gabe Newell se zhostil doručování prvních předobjednávek. Už v sobotu 26. února zvonil u náhodně vybraných zákazníků a v tričku a čepici s logem Steam Decku jim předával jejich nové hračky. Překvapeným hráčům jejich konzoli i podepsal a zaručil se, že když budou s konzolí problémy, tak ho mohou kontaktovat. Dále v rozhovorech zmínil, že teď na Steam Decku nejraději hraje Final Fantasy XIV.

O podporu ze strany Valve se nemusí majitelé obávat. Sice hned po startu prodeje se na internetu objevily špatné zkušenosti s driftováním analogů, ale problémy byly obratem odstraněny opravným patchem, protože se jednalo pouze o chybu na softwarové úrovni. Již dávno před uvedením se Valve nechalo slyšet, že nebude používat stejné komponenty jako ostatní konzole na trhu, ale vyvine si své vlastní, které nebudou trpět na driftování.

Slibovaný dok je odložen až na druhý kvartál, ale brzo bychom se o něm měli dozvědět více. Mezi podporované hry přibývají každý den další tituly. Valve si dokonce připravilo ukázkovou hru zdarma přímo na míru pro Steam Deck. Jedná se o Aperture Desk Job, jenž je zasažená do univerza Portalu.

Valve by mělo v následujících dvou měsících vyrobit stovky tisíc kusů, takže by se mělo postupně dostávat na všechny, kteří si předobjednali. Se spuštěním prodeje se svezlo vydavatelství THQ Nordic, které si připravilo dokonce trailer, ve kterém uvádí, které jeho hry jsou již verifikované (např. Desperados III a Darksiders II), a které hratelné (Biomutant, Destroy All Humans!, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated, Wreckfest a další).

A nakonec už Valve pro velký úspěch uvažuje o další generaci Steam Decku, ale to je otázka budoucnosti. Veškeré informace o konzoli Steam Deck naleznete ZDE.

Napsat komentář