Právě si prohlížíte Nový Counter Strike již tento rok
Foto: blog.counter-strike.net

Nový Counter Strike již tento rok

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Counter Strike je multiplayerová týmová střílečka, která má více než miliony fanoušků po celém světě. Hra dostane další pokračování.

Nový Counter Strike už tento rok

Asi mezi hráči není nikdo, kdo by neznal titul jménem Counter Strike. Tato hra začala svou cestu v roce 1999 jako obyčejný mód pro titul jménem Half-Life. Popularita mu zajistila brzký přechod na plnohodnotný titul v roce 2000. Poslední vydaný titul z této série s názvem Global Offensive vydaný roce 2012 zajistil, že se začali pořádat celosvětové turnaje a dal vzniknout spousty ligám s velkým price poolem. Před pár dny se objevila zpráva o možná novém díle.

Nová hra nebo pouze vylepšení?

První náznaky o novém Counter Strike se objevily teprve před pár týdny. Datamineři v souborech nových ovladačů pro grafické karty Nvidia našli podivné soubory s názvem „csgos2.exe“ a „cs2.exe„. Začalo se tak spekulovat, zda se jedná o vylepšenou verzi Counter Strike: Global Offensive, která by měla běžet na novém herním enginu Source 2 nebo o plnohodnotný druhý díl.

Ale to se před pár dny změnilo, když insider Gabe Follower sdílel na svém Twitteru zprávu, že „nový“ Counter Strike 2 bude čistě updatovaná verze, která poběží na novém enginu, jenž svou sílu ukázal v titulu Half-Life Alyx. Příspěvek také hráče uklidnil i  tím, že všechny získané skiny na zbraně a vybavení hráčům zůstane.

Jedinou novinkou, která je celkem jistá jsou servery, které má i jeho největší konkurent Valorant. V základu takové servery hra neměla a ani nepřidala, zatím šlo se na tyto servery připojit pouze pomocí aplikací třetích stran jako Faceit.

Kdy se dočkáme?

Je to neuvěřitelné, ale update by se na počítače měl dostat už 1. dubna (a nejedná se o vtip). Ale pár týdnů před tím, se pro hráče otevře beta testovací verze.

Těšíte se na nové CSGO? Kolik peněz jste utratili na skinech? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord.

Napsat komentář