Právě si prohlížíte Nový datadisk pro Horizon Forbidden West čelí kritice
Foto: playstation.com // Horizon Forbidden West: Burning Shores

Nový datadisk pro Horizon Forbidden West čelí kritice

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Horizon Forbidden West je považován za velmi úspěšné pokračování série nejen mezi hráči, ale také kritiky. Avšak jeho nový datadisk se setkává s negativní odezvou.

DLC Burning Shores čelí kritice

Druhý díl populární hry pro PlayStation Horizon si získal u hráčů a kritiků velkou oblibu. Nicméně situace se změnila s příchodem nového rozšíření Burning Shores, které obsahuje scénu, která některým hráčům nesedla. Rozšíření se nyní potýká s masivním review bombingem ze strany hráčské komunity. Co však hráče tak znechutilo?

Inkriminovaná scéna

O co se tedy vlastně v Burnig Shores jedná? Hlavní postava Aloy se vydává prozkoumat ruiny bývalého Los Angeles, které bylo zničeno řadou zemětřesení. Na ostrově se však nachází kmen Quenů, kteří jsou technologicky velmi vyspělí a i přes katastrofu se na ostrově dokázali udržet. Aloy tak odhaluje tajemství ostrova, poznává učení kmene a čelí novým hrozbám. Avšak nebude na to sama, bývalá mariňačka Seyka jí bude na cestě pomáhat.

Právě vztah mezi Aloy a Seykou vyvolal mezi hráči rozruch. Proč? Protože jejich vztah není pouze přátelský, ale také romantický. A tento vztah vyvrcholí ve scéně, kdy se obě postavy navzájem políbí. Někteří hráči toto řešení zcela odmítají a rozšíření dávají negativní hodnocení. Často se stěžují, že toto rozšíření je součástí politické LGBTQ+ propagandy, která se v jejich očích v hrách nemá co hledat.

Navíc toto rozšíření čelí ještě jedné kritice. Základní hra Horizon Forbidden West je dostupná na konzolích PlayStation 4 a 5, ale rozšíření je dostupné pouze na PlayStation 5. Řada hráčů se tak diví, proč rozšíření není dostupné na starší generaci, i když rozšíření nenabízí moc velký grafický posun.

Toto není první rodeo

Není ale poprvé, co nějaká hra nebo rozšíření od PlayStationu čelí takovéto kritice. Vzpomeňme si třeba na rozšíření k prvnímu The Last of Us s názvem: Left Behind, kde si Ellie vyvine romantický vztah se svou kamarádkou Riley. Pak tu je třeba postava Abby z druhého dílu, díky níž řada hráčů titul odsuzovala za šíření feministické propagandy.

Ale i základní hra Horizon Forbidden West neutekla malé kontroverzi. Hráči si často stěžovali na vzhled hlavní postavy Aloy. Podle nich měla postava Aloy rysy spíše mužské než ženské a tak většina hráčů osočovala Guerrilla Games za to, že z Aloy chtějí udělat transsexuální postavu.

Hráli jste nové rozšíření pro Horizon Forbidden West? Co říkáte na její review bombing? Dejte nám to vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord Superpařmenů.

Napsat komentář