Právě si prohlížíte Nový Horizon Forbidden West na PC a remaster prvního dílu?
Foto: guerrilla-games.com // Forbiden West

Nový Horizon Forbidden West na PC a remaster prvního dílu?

Sony pravdepodobne pokračuje vo farmení peňazí tým, že robí remake a remaster verzií hier, ktoré to vôbec nepotrebujú. Plus ich hry strácajú na exkluzivite, ktorá je hlavným argumentom veľa ľudí, ktorí hrajú na PlayStation. 

Horizon Forbidden West na PC a remaster New Dawn?

Začneme novým dielom Horizon Forbidden West, ktoré ma podľa leaku prísť na PC. Nie som proti tomu. Sony potrebuje peniaze a zarába ich hlavne predajom hier a nie konzol ako si niektorí myslia. Príde mi ale trochu skoro, že Sony rozmýšľa nad PC portom na nový Horizon keďže ešte napríklad PC hráči nedostali Uncharted Legacy of Thieves. Plus sa pomerne rýchlo stráca sila exkluzivít značky Sony. Exkluzivita bola vždy hlavným argumentom Sony fanúšikov. Teraz to vyzerá tak, že exkluzívne ostanú už len staršie značky ako napríklad Killzone. Oznámenie PC verzie by mohlo prísť koncom tohto roku a dokonca sa hovorí aj o online verzií Horizonu pre PS5 a PC. Takže nakoniec budeme hrať Battleroyale v štýle Horizonu však prečo nie.

Čo mňa osobne veľmi nahnevali prevažne ako fanúšika Bloodbornu je zatiaš este nepotvrdená informácia o remaster verzií Horizon Zero Dawn. Musím pravdepodobne pripomenúť, že hra už dostala 60 fps patch pre PS5. Takže remaster by bol len zbytočná estetická úprava za ktorú si určite Sony vypýta plnú sumu teda 70 eur za krabicovú verziu a 80 digital. Prečo som spomenul práve Bloodborne?

Na základe tejto informácie sa fanúšikovia tejto hry mimoriadne nahnevali. Dôvodom je už dlho ročné prosenie o Bloodborne PS5 verziu pretože fps v 4kovej verzií sú viac ako v zlom stave. Plus chceme aby si napríklad aj PC hráči mohli zahrať tento klenot. Sony to samozrejme ignoruje a radšej urobí remaster hry, ktorá to ani nepotrebuje len aby zarobili na ďalšom predaji 5 ročnej hry.

Sme svedkami doby remasterov a remake verzií hier a hráči, ktorí si kúpili PS5 si popravde kúpili PlayStation 4 Remastered pretože v podstate hráme tie isté hry s lepšou grafikou. Je to bohužiaľ smutný fakt a ja už čakám, že Sony oznámi PS5 remaster verziu God of War 2018 pričom by viac potešil remaster starších dielov o ktoré Sony pravdepodobne už nejaví záujem ako o taký Bloodborne alebo Days Gone.

Aký je Váš názor na remastery?

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. Miloš

    Nechápem, čo je to exkluzivita.. To akože sa ten majiteľ Sony vytešuje, že on, jedine on si tú hru zahrá? A akože čo má z toho? Cíti sa ako nadčlivek? Je spústa hier, čo vychádzajú naraz na všetkých platformách a nezaregistroval som nejakú vojnu.. Skôr Sony prichádza o peniaze, čím neskôr hru vydá, tým väčšia je šanca hru skopírovať..

Napsat komentář