Právě si prohlížíte Nový patent Sony údajně ukazuje nové možnosti pro budoucí verze PlayStation
Foto: pexels.com // PlayStation 5

Nový patent Sony údajně ukazuje nové možnosti pro budoucí verze PlayStation

Společnost Sony Interactive Entertainment, výrobce herní konzole PlayStation, podala nový patent na optickou diskovou jednotku. Co zatím víme?

Nový patent Sony

Nový patent společnosti Sony Interactive Entertainment popisuje nový druh mechaniky, která umožňuje zmenšení velikosti a zvýšení efektivity čtení dat z disku. Tento nový typ mechaniky by mohl být implementován do budoucích verzí herních konzolí, což by mohlo přinést řadu výhod pro hráče.

I když patent nedává přímou zmínku o tom, že by byl nový hardware určen přímo pro konzoli PlayStation 5, jeho zveřejnění v dubnu 2023 je zajímavé. Patent byl původně podán již v březnu 2021 a popisuje nový typ optického disku, který by mohl být namontován do různých elektronických zařízení, jako jsou herní automaty, osobní počítače nebo audiovizuální zařízení.

Společnost Sony se nevyjádřila k tomuto novému patentu, ale zpráva naznačuje, že se společnost snaží najít nové způsoby, jak vylepšit své herní konzole. Podle Toma Hendersona z portálu Insider Gaming by mohl patent mohl naznačovat, že se jedná převážně o odnímatelnou diskovou jednotu pro konzoli PlayStation 5. Zůstaňme tedy naladěni na další zprávy od Sony. Kompletní patentové dokumenty naleznete pod přiloženým odkazem ZDE.

Co si o novém patentu myslíte vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář