Nový Tekken nebo něco víc?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Tekken patří společně se Street Fighterem a Soul Caliburem k nejznámějším značkám Capcomu. Má za sebou dlouhou historii a na letošním festivalu EVO se nám naskytla zvláštní příležitost.

Nový Tekken nebo něco víc?

Ano je celkem možné, že Capcom chystá nového Tekkena. Ale otázka je, zda se jedná o osmí díl nebo o třetí díl Tag Tournamentu. Zatím jsem jen dostali malý teaser, který se objevil v nové aktualizaci pro sedmý díl. V něm se Kazuya Mishima přesune z grafiky prvního dílu přesune do nejnovější grafiky (pravděpodobně do Unreal Enginu 5).

Zásadní je tu také příběh, jelikož na konci 7 dílu zemřel Heachi Mishima (otec Kazuy), který už 2 krát přežil svoji smrt (doufejme, že né po třetí). Znamená to, že se chystá finální souboj Kazuy a Jihna (Kazuyova syna)? Uvidíme co nám přinese finální trailer.

Teaser se ukázal na právě probíhajícím turnaji EVO 2022, což je největší událost pro hráče arkádových bojovek. Zde utkávají ti nejlepší hráči z celého světa, aby poměřily své síly v těchto hrách.

Je zajímavé, že tahle série už tu je s námi přes 2 dekády a to snad vyšla na každém možném zařízení. Od arkádových automatů, přes první konzole, handheld konzole až po nové konzole, PC verze a mobilní hry. Alespoň jeden díl série vyšel na všech dostupných konzolích a je celkem možné, že jste na nějaký díl narazily.

Zajímavý je také svět, který tato série má, jelikož je celkem komplexní. Pak tu máme samotné postavy jejichž vzájemné vztahy a minulost by dala na pár celovečerních filmů. I když, pár filmů a seriálů z tohoto světa vyšlo a brzo nám přijde další.

Jak už asi chápete, docela se těšíme na nový Tekken, jelikož nám může přinést zajímavé pokračování příběhu a nové možnosti, co tento žánr může nabídnout.

A co vy a nový Tekken? Těšíte se na něj?

 

Napsat komentář