Právě si prohlížíte Nový trailer podrobněji představuje gameplay novinky ve FIFA 23. Ukazuje animace i vylepšenou fyziku
Foto: ea.com // FIFA 23

Nový trailer podrobněji představuje gameplay novinky ve FIFA 23. Ukazuje animace i vylepšenou fyziku

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

EA Sports vypustily ven nový gameplay trailer, ve kterém představují novinky týkající se nadcházející FIFA 23. Co na to říkáte?

FIFA 23 v novém gameplay traileru

EA Sports zveřejnili první z řady podrobnějších videí, ve kterých hlouběji představují jednotlivé aspekty letošního ročníku FIFA 23. Nejnovější trailer vydaný EA se zaměřil na to, jak bude vypadat samotné dění na hřišti, s novými animacemi, upravenou fyzikou, přepracovanými standardními situacemi ale i novými funkcemi.

Spoustu času se trailer věnuje druhé generaci technologie HyperMotion. Ta prý posbírala zatím rekordní množství zdrojových dat a záběrů, ze kterých se mají algoritmy učit a zlepšovat celkový obraz hry. Autoři kladou důraz na využití tréninkových zápasů a tréninkových situací, ze kterých intenzivně získávali podklady pro různé více či méně frekventované situace přímo ve hře. HyperMotion se zároveň učil rozpohybovat i fotbalistky, na které je v letošním ročníku kladen velký důraz. Ženy mají mít na hřišti charakteristický styl a unikátní pohyby.

Parádičky na trávníku

Vylepšení se má dočkat útočná i obranná fáze hry. Při driblinku dostanou hráči možnost podrobněji a citlivěji ovládat směr a hmotnost hráče, čímž můžou zmást obránce. Styly sprintu se rozdělí na tři varianty. Kromě klasického, nově nazvaného jako “kontrolovaný” uvidíme ještě hráče s velmi výbušným stylem, schopné rychle vypálit z místa a překonat krátkou vzdálenost, nebo naopak ty s dlouhým krokem, kteří získají převahu až při přenesení hry vyčerpávajícím sprintem.

Velmi z rychlíku pak video popisuje i nový systém tvrdých střel, které by měly být riskantní, ale efektivní. Zatím ale nezmiňuje, čím se toto vyvážení projeví. V obranné fázi by měl hru zjednodušit intuitivnější režim “cupitání” při přípravě na obranný zákrok, a hvězdní obránci dokáží tvrději a silněji vypichovat míče skluzem, což se hodí třeba pro vytvoření rychlého protiútoku.

Přepracované standardky nabídnou třeba možnost naprosto do puntíku nastavit, kde přesně noha kopajícího zasáhne míč. Hráči tak získají širší možnosti technického provedení kopu. Zeď lze naopak vyztužit ležící posilou. Změní se i penalty, s novým grafickým znázorněním soustředění fotbalisty a údajně lépe uchopitelným mířením.

Brankáře má ovlivňovat to, jak dobře vidí na míč. Pokud je kopající skrytý za skrumáží ve vápně, bude reagovat se zpožděním. Naopak pokud má dobrý přehled o letícím míči, půjde po něm se smrtící přesností. Bonusem jsou vylepšené prvky fyziky a kontaktu s míčem. Brankářům se konečně vlní prsty když konečky vyškrabují tvrdou střelu a vypálený míč pořádně pocuchá i končetiny blokujících obránců. O něco málo se zvětšil i seznam triků.

Na trávník vyběhneme již 30. září na Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5, PC i Switch.

Článek od Martin Kovanda

Napsat komentář