Právě si prohlížíte Odhaleny další novinky okolo Baldur’s Gate 3
Foto: larian.com // Baldur’s Gate 3

Odhaleny další novinky okolo Baldur’s Gate 3

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Vydání Baldur’s Gate 3 se pomalu blíží a vývojáři postupně zveřejňují nové informace ohledně gameplaye a herních mechanik. A poslední zprávy jsou vskutku pozitivní.

Novinky kolem Baldur’s Gate 3

Studio Larian, známé pro vývoj oblíbených tahových RPG her, již více než pět a půl roku vyvíjí očekávané pokračování Baldur’s Gate. Přestože se titul stále nachází ve fázi předběžného přístupu, hráči ho vysoce hodnotí, navzdory občasným nedostatkům. Díky zpětné vazbě z komunity bylo možné tyto chyby včas identifikovat a odstranit. Tato spolupráce s komunitou vedla k neobvyklé situaci v herním světě: datum vydání bylo posunuto, avšak na dřívější termín, než bylo původně oznámeno.

Dřívější vydání pro PC

Nový Baldur’s Gate měl původně vyjít na konci srpna tohoto roku, přesněji 31. 8. 2023. Avšak podle oficiální zprávy na platformě Steam se tým studia Larian po vydání hry Divinity: Original Sin 2 rozrostl z 120 na 400 lidí. To jim nyní umožňuje soustředit se na více úkolů současně. Navíc, díky předběžnému přístupu se do vývoje zapojilo více než 2 milióny hráčů, jejichž spolupráce vývojáři velmi oceňují. Díky tomu vyjde Baldur’s Gate 3 již 3. srpna na PC, což je skvělá zpráva pro všechny PC hráče.

Konzolová verze

Ale menší zklamání zažijí fanoušci konzolí, jelikož verze pro PlayStation 5 vyjde o něco později, a to 6. září. Hlavním důvodem tohoto odkladu od původního vydaní je optimalizace, jelikož vývojáři chtějí přinést hráčům zážitek v 60 FPS. Samo studio ve zprávě uvádí, že nechce dělat kompromisy v grafice a nebo downscalovat hru na 30 FPS. Proto si berou více času, aby hru pořádně doladily.

Studio také pracuje na verzi i pro konzole Xbox Series X/S na kterou zatím není stanovené datum vydání. Stejně jako u PlayStationu se tato verze potýká s problémy s optimalizací. Hlavním důvodem je ekosystém samotného Xboxu, který požaduje, aby titul vyšel na obou konzolích současně v dobré kvalitě. Problém ale je, že Xbox Series S je o něco hardwarově slabší, než jeho bráška X a optimalizovat je tak, aby si obě verze podobné není zrovna lehký úkol, ale vývojáři slibují, že o stavu této verze budou informovat.

Studio kromě těchto informací představilo i řadu novinek v rámci hry a jejího hraní. Nezapomeňte se podívat také na video níže, ve které vývojáři blíže představují hru.

Co říkáte na dřívější oznámení Baldur’s Gate 3? Napište nám to do komentářů nebo se podívejte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář