Právě si prohlížíte Odhaleny nové informace o Assassin’s Creed Red
Foto: www.ubisoft.com // AC RED

Odhaleny nové informace o Assassin’s Creed Red

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Assassin’s Creed Red je dalším dílem této série, který se na nás brzy chystá. Nedávno nám sami tvůrci poodhalili pár nových informací.

Nové informace o Assassin’s Creed Red

Mezihráči jen stěží najdeme někoho, kdo by neznal nebo alespoň nezkusil některý z dílů oblíbené herní série Assassin’s Creed. Tuto populární sérii nám představilo renomované francouzské studio Ubisoft, které má na svém kontě i další známé značky jako Far Cry, Prince of Persia, Watch Dogs nebo Splinter Cell. Ubisoft již pomalu připravuje nový přírůstek do „assassínské“ rodiny s podtitulem Red.

Co jsme doposud věděli?

O tomto novém díle jsme se poprvé dozvěděli na akci Ubisoft Forward 2022. Studio tehdy poskytlo jen velmi omezené informace. Bylo nám oznámeno, že děj hry se odehrává v Japonsku a bude se jednat o další rozsáhlé RPG s otevřeným světem. Další podrobnosti však v té době Ubisoft nezveřejnil.

Co se odhalilo?

Nedávno jsme získali další informace o nadcházejícím dílu série Assassin’s Creed s podtitulem Red.  Tvůrci odhalili historické období, ve kterém se hra odehrává. Podle dostupných zdrojů se příběh zasadí do 15. až 16. století, tedy do období Sengoku, což je významná éra japonské historie. Tyto informace jsou podpořeny i hlavními postavami, za které budou hráči v této hře hrát.

První klíčovou postavou je Yasuke, africký samuraj, jehož příběh má základ v reálné historii. Historické záznamy uvádějí, že Yasuke byl důležitým členem samurajské stráže Oda Nobunagy, jednoho z vládců tehdejšího Japonska. Hra sice nebude Yasukeho příběh vyprávět přesně, ale lze očekávat, že Ubisoft využije některé prvky z jeho historie.


Druhou postavou je Naoe Fujibayashi, dcera slavného ninji Fujibayasho Nagata, který historicky patřil k nejvýznamnějším jōninům klanu Iga. Tento klan byl historicky jedním z největších nepřátel Nobunagova rodu. Ve hře bude tento konflikt zakomponován, ale postupem času Naoe a Yasuke budou muset spojit síly proti mnohem nebezpečnějšímu protivníkovi ve prospěch Japonska.

Kromě Yasukeho, Naoe a dalších již zmiňovaných historických osobností se ve hře objeví i další významné postavy, jako jsou Akechi Mitsuhide, samurajský generál, Toyotomi Hideyoshi, známý státní úředník období Sengoku spolu se svou ženou Kōdai-in, a také proslulý šermíř Hattori Hanzo, mezi mnoha dalšími. Zatím není jasné, zda tyto postavy budou součástí hlavního příběhu, ale jejich přítomnost naznačuje bohaté a rozmanité pozadí hry.

Co říkáte zatím na Assassin’s Creed Red? Jaký podle vás tento díl bude? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, aby vám neunikl žádné další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář