Právě si prohlížíte Old World je spojení Civilizace a Crusader Kings
Foto: mohawkgames.com // Old World

Old World je spojení Civilizace a Crusader Kings

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Old World je nová historická strategie, která odpovídá na zajímavou otázku. Jak by vypadalo spojení sérií Civilizace a Crusader Kings?

Old World je spojení Civilizace a Crusader Kings

Strategické série Civilizace a Crusader Kings patří k nejpopulárnějším na světě. Tyto hry nabízejí možnost pohledu do lidské historie a možnost ji přizpůsobit svým představám. Každá série má své vlastní unikátní mechaniky hry, které jsou oblíbené u hráčů. Co by se stalo, kdyby se tyto dvě série spojily? Na tuto otázku odpovídá nová hra od studia Mohawk Games nazvaná Old World.

Gameplay a zasazení

Old World je základně tahová strategie v historickém stylu. Hráč si vybuduje svou vlastní civilizaci v době bronzové a zastupuje jednu ze sedmi velkých národů té doby. Můžete znovu vybudovat slavnou Babylonskou říši, vládnout Egyptu nebo řídit Římské Impérium. Možnosti jsou nekonečné a záleží pouze na vás, jakého úspěchu dosáhnete se svou vybranou civilizací.

Ve hře se zabýváte správou měst, kde musíte zajistit obyvatelům jídlo, stavební suroviny, zábavu a vzdělání. Dalším prvkem je systém výzkumu, který umožňuje odhalit nové budovy, vojenské jednotky a funkce pro správu říše. Rodokmen a šlechtici jsou také důležitým faktorem, kteří pomáhají s řízením říše a udržují dobré vztahy s ostatními národy. Všechny akce jsou řízeny pomocí rozkazů, kterých je omezený počet, ale lze je navýšit. Old World obsahuje také náhodné události, které mohou pomoci nebo škodit, a vše se odehrává během jednoho roku.

Hru si můžete koupit na Steamu, Epic Games a GOGu za pouhých 40 Euro. Tak vezměte svůj národ a staňte se tou nejvyspělejší říší na celém světě. Přidejte se také na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář