Právě si prohlížíte Optimalizace Baldur’s Gate 3 pro Xbox Series S vylepší výkon na všech platformách
Foto: larian.com // Baldur's Gate 3

Optimalizace Baldur’s Gate 3 pro Xbox Series S vylepší výkon na všech platformách

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Larian Studios dosáhlo významného pokroku v optimalizaci Baldur’s Gate 3 pro konzoli Xbox Series S, což podle všeho povede ke zvýšení výkonu hry na všech platformách.

Baldur’s Gate 3 optimalizace na Xbox

Larian Studios odhalilo slibnou aktualizaci ohledně svých snah o optimalizaci Baldur’s Gate 3 pro Xbox Series S. Nedávný pokrok ve vývoji slibuje, že zlepšení výkonu na Series S bude mít pozitivní dopad i na ostatní platformy.

Generální ředitel Larianu, Swen Vincke, poskytl aktualizaci týkající se úsilí o další optimalizaci hry pro Xbox Series S. Nedávné vývojové úpravy snížily paměťové nároky Baldur’s Gate 3 na Xbox Series S o 10% pro RAM a asi o 35% pro VRAM. Díky tomu se podařilo snížit využití paměti z přibližně 8.7 GB na 6.9 GB.

Vzhledem k tomu, že tato nově vyvíjená a výrazně vylepšená verze byla sestavena pro konzole Xbox s využitím DirectX 12, Vincke věří, že tento pokrok bude mít pozitivní dopad na všechny platformy.


Plánované vydání na Xbox se původně mělo posunout do roku 2024, ale díky obrovskému úspěchu hry a zásahu Microsoftu se hra na Xbox dostane již koncem letošního roku.  BG 3 je v současné době dostupný na PC a PlayStation 5.

Hráli jste Baldur’s Gate 3? Co na hru říkáte? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář