Právě si prohlížíte Palworld: Co se skrývá za jeho roztomilým kabátem?
Foto: pocketpair.jp // Palworld

Palworld: Co se skrývá za jeho roztomilým kabátem?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Nejnovější hit Palworld vzal videoherní scénu útokem a prodal už milióny kopií. Jenže co dělá hru tak speciální?

Jaké je Palworld a co se skrývá za jeho roztomilým kabátem?

Palworld, nedávno vydaná hra na platformách Steam a Xbox (součástí Xbox Game Pass), se rychle stala globálním fenoménem, s miliony prodanými kopiemi po celém světě. Hra se zařadila mezi nejprodávanější tituly na Steamu, kde se stále drží.

O co vlastně jde?

Hráči se v této hře mohou starat o roztomilé příšerky, zvané „Pals„, které lze chytat do speciálních sfér a využívat je v boji nebo jako pracovní sílu v základně.

Palworld nabízí širokou škálu Palsů, každý s unikátními dovednostmi. Od kácení stromů po zahradničení. Různorodost umožňuje hráčům zefektivnit výrobní procesy ve svých základnách, aniž by museli vše dělat sami. Ale pozor ve vaší základně můžete mít jen omezené množství těchto příšerek a pro vylepšení kapacity musíte plnit nejrůznější úkoly. Je třeba dbát i na jejich potřeby, jako je jídlo a místo na spaní, aby se předešlo jejich smrti.

Více než starání se o mazlíčky

Hra také zahrnuje rozsáhlý systém vylepšování pro postavu hráče i základny, umožňující postupné odemykání nových zbraní, oblečení, výrobních budov a vylepšení statistik. Vaši základnu si postupně vylepšujete plněním nejrůznějších úkolů, které jsou čím dál náročnější.

Menší výtky k Palworld

Nicméně, Palworld čelí i určitým nedostatkům. Uživatelské rozhraní hry a některé zvukové efekty jsou kritizovány za jejich nedostatečnou originalitu. Dále je zde problém s celkovým systémem stavby, který i přes jeho nynější opravu má stále nějaké mouchy a moc nedává smysl. Přítomné bugy v umělé inteligenci Palsů občas narušují hratelnost.

Přestože se hra nachází v předběžném přístupu a tyto nedostatky lze opravit, je důležité uznat, že i úspěšné hry mohou mít své slabiny. Ale zatím se nám hra líbí a těšíme se, co vývojáři přinesou do hry dále.

Co říkáte na Palworld? Který Pals je váš nejoblíbenější? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, pro další novinky z herního světa.

Napsat komentář