Právě si prohlížíte Patent Sony navrhuje, aby stará periferní zařízení mohla být kompatibilní s PS5
Foto: unsplash.com // SONY PS5

Patent Sony navrhuje, aby stará periferní zařízení mohla být kompatibilní s PS5

Nový patent Sony odhalený portálem Game Rant naznačuje, že společnost si pohrává s myšlenkou, aby stará periferní zařízení PlayStation fungovala s PS5. 

Patent Sony představuje kompatibilitu PS5 s dalšími zařízeními

Nákresy zahrnuté v aplikaci zobrazují periferní zařízení, jako je EyeToy a myš PS.  Jeden diagram dokonce zobrazuje PSP Go a něco, čemu se říká „starší čtečka karet“ pracující s moderní konzolí prostřednictvím emulace.

Dalo by se staré periferní zařízení PlayStation použít k hraní klasických her PS Plus? Zdá se, že Sony bere emulaci vážně. PlayStation Studios hledá „inženýra“ pro práci na nových emulátorech mezi jinými projekty, jako jsou klasiky PS Plus. Emulace PS3 je na seznamu přání každého, ale ne všechny patenty se naplní, takže doporučujeme držet očekávání na uzdě.

Patentová přihláška je plná technického žargonu, ale níže jsme vybrali ty zajímavé:

„Bezdrátové, USB a ethernetové porty poskytují kromě herních ovladačů a HMD také konektivitu pro další periferní zařízení, jako je například dálkový ovladač, klávesnice, myš, přenosné zábavní zařízení, zábavní zařízení Sony Playstation Portable atd. Videokamera, jako je například videokamera EyeToy atd., náhlavní souprava s mikrofonem a mikrofon. V některých provedeních jsou taková periferní zařízení připojena k herní konzoli bezdrátově, například přenosné zábavní zařízení komunikuje prostřednictvím připojení Wi-Fi ad-hoc, zatímco náhlavní souprava s mikrofonem komunikuje prostřednictvím připojení Bluetooth.“

Game Rant ukazuje také kompatibilitu starších her ještě z původních PS1, PS2 a PS3. Tento patent zahrnuje metodu emulace společnosti Sony pro její starší videohry pro novou službu PS Plus.

Co si o tom myslíte vy?

Napsat komentář