Právě si prohlížíte PC nebo konzole? Kde se hraje lépe?
Foto: gamingscan.com // PC vs. Konzole

PC nebo konzole? Kde se hraje lépe?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / SPECIÁL
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

PC či konzole? Kde se hraje lépe? Tahle věčná debata rozděluje hráče ve všech částech světa. Ale na čem se hraje opravdu lépe? Pojďme se podívat na jednotlivé žánry a posuďme, kde se hrají lépe.

PC či konzole? Kde se hraje lépe?

Ano tahle věčná otázka všech hráčů. Je lepší na hraní mít počítač či konzoli. Dneska ale nebude porovnávat v čem jednotlivá platforma lepší. Ale spíš si porovnáme jednotlivé herní žánry a vyhodnotíme, kde se hrají lépe. A na začátek uvedu jednu věc na pravou míru. Vlastním jak PC, tak konzoli, takže můj pohled bude čistě objektivní. A nebudu hodnotit, jaké je dostupnost na jednotlivých prodejních platformách (Steam, PS store).

FPS hry

Prvně se mrkneme na žánr FPS, který je popravdě hraje opravdu lépe na PC s klávesnicí a myší. Hlavní důvod tohoto rozhodnutí je to, že v tom žánru je důležitá hlavně vaše rychlost a reflexy. A tohle na konzoli prostě nejde udělat. I když hráčům na konzolích pomáhá Aimasist a mnohé další vymoženosti na tak je otáčení kamery docela pomalé. Takže tady mají hráči na PC opravdovou výhodu.

Závodní hry

U závodních her je právě naopak. V tomhle žánrů je lepší mít konzoli, jelikož na klávesnici se špatně reguluje rychlost otáčení a lépe se kontroluje okolí. Neříkám, že na počítači se závodní nedají hrát, ale pořád se lépe ovládá směr a rychlost auta na ovladači než na klávesnici. Je to lépe zapamatovatelné a více intuitivní.

Strategické hry

Strategie jsou jednoznačně dominantou PC. Ano můžete namítat, že na konzolích nevychází, skoro žádné strategie, ale má to jeden velmi pádný důvod. Podobně jako u FPS žánru je u strategií nutné rychlé reakce a obří přehled na mapě, což na ovladači prostě nejde dobře zkoordinovat.

Arkádové mlátičky

Zde jednoznačně vyhrávají konzole, protože zatím žádné studio neudělalo dobré ovládání na klávesnici pro tento žánr. Bonus pro tento žánr je ten, že se lehce dá hrát na jedné konzoli (pokud tedy máte 2 ovladače). A navíc se zde lépe dělají komba, které jsou pro tento žánr typické.

Hack and slash žánr

U Hack and slash žánru je to celkem obtížné, jelikož zda hraje přinejmenším nastavení samotného ovládání. Ale u tohoto žánru lehce vyhrávají konzole, zvláště kvůli jednoduchosti, kterou nastavení ovladače disponuje. Navíc se lépe navazují útoky na ovladači, než na klávesnici.

RPG

U RPG žánru je to dosti obtížné, protože u některých her tohoto žánru je lepší mít ovladač (např. Všechny soulovky) a u některých zase na PC (např. hry série Elder Scrols). Ale stejně je tu slabé vítězství pro PC, jelikož u RPG jsou často důležitá kouzla, která se lépe sesílají na klávesnici než na ovladači. Potom je tu střílení z luku, které opravdu lépe ovládají na myši.

Příbehové Adventury

Tady je to hodně nerozhodné, jelikož jak na konzoli, či na PC je tento žánr dosti dobře hratelný. Ale stejně na PC je tento žánr o trošičku lepší, jelikož nabízí lepší přehlednost prostředí. Navíc tento žánr na PC začínal, takže jsou tam větší zkušenosti.

Závěrem je třeba říct, že je čistě na vás na jakém stroji hrajete, důležité je, že se u her bavíte. Sice ano PC má značnou výhodu v množství titulů a žánrů, ale konzole jsou primárně dělané pro společné hraní s přáteli.

A jaký je váš pohled na toto téma? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář