Právě si prohlížíte Pete Hines končí v Bethesdě
Foto: Getty Images

Pete Hines končí v Bethesdě

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Pete Hines je dlouholetý člen rodiny Bethesda Software, který se staral o vydání her z jejich tvorby. Ten však po více jak 20 letech končí.

Pete Hines končí v Bethesdě

Rok 2023 se rýsuje jako milník v dějinách herního průmyslu. Události, které tento rok definovaly, nejenže přetvářely samotnou podstatu a dynamiku průmyslu, ale také vyvolaly bouři emocí a reakcí mezi hráči a vývojáři. Například akvizice Activision Blizzard.

V září byl středem pozornosti nový monetizační model pro vývojáře využívající herní engine Unity. Jeho proměnlivost a nejasnost vyvolaly vlnu nevole mezi vývojáři, což vedlo k dramatickému odchodu Johna Riccitiella z pozice šéfa Unity.

Včerejší zprávy přinesly další zemětřesení v herním světě. Bethesda Software oznámila odchod jedné z jejích klíčových postav, Pete Hines.

Pete Hines

Pokud vám jméno Pete Hines nic neříká, je čas se seznámit. Jako hlavní šéf publisherského týmu stál za propagací všech ikonických her od Bethesdy. Od roku 1999, kdy v Bethesdě začínal v marketingovém oddělení, se Pete stal jedním z pilířů společnosti, přičemž za svou 24letou kariéru přispěl k obrovským finančním úspěchům studia.

Ačkoli nebyl často ve veřejném světle, Pete si během let vybudoval jak silnou fanouškovskou základnu, tak i kritiky. Někteří ho dokonce označovali za jedno z hlavních problémových míst společnosti, hned po Todd Howardovi.


Důvody jeho odchodu zůstávají zahaleny tajemstvím. Oficiální zprávy hovoří o nové životní etapě a touze více si užívat života. Spekulace o možném tlaku od Microsoftu kolují, ale pravda zůstává skryta.

Na koho se brousí kosa?

Větší herní studia se nyní potýkají s interními změnami, které mohou mít dopad na všechny zaměstnance, včetně těch na nejvyšších pozicích. Zatímco mnoho velkých studií bojuje s výzvami, menší, nezávislé projekty vynikají. Je třeba sledovat, jak se situace vyvine do konce roku.

Co říkáte na odchod Peta Hinese? Který z velkých představitelů společností může podle vás opustit herní scénu? Napište nám svůj názor do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord Server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další novinky ze světa videoher.

Napsat komentář