Právě si prohlížíte PlayStation 5 bude převládat nad Xboxem i tento rok
Foto: unsplash.com

PlayStation 5 bude převládat nad Xboxem i tento rok

Sony PlayStation získava čím ďalej, tým viac fanúšikov. Predaj konzol PlayStation 5 narastá a predpokladá sa, že tento rok zvýši svoj náskok oproti konkurenčnej značke od Microsoftu. 

PlayStation 5 a Xbox

Analytici zo skupiny Ampere predpokladajú, že PlayStation 5 zvýši svoje prvenstvo v predaji oproti konkurenčnému Xbox Series X. Sony momentálne ovláda približne 45 percent konzolového trhu a v tomto roku sa počíta so zvýšením jeho vplyvu. Tento nárast bol spomalený nedostatkom herných konzol v dôsledku pandémie Covid-19. Pandémia už ale nie je veľký problém pre herný priemysel takže sa predpokladá nárast konzol, ale prevažne PlayStation 5.

Ampere taktiež poskytli štatistiky v ktorej uvádza, že celosvetové príjmy v sektore konzol sa v roku 2022 medziročne znížili o 7,8 procenta. Je to pravdepodobne v dôsledku, oneskorenia niektorých veľkých softvérov a „postpandemickým posunom pozornosti spotrebiteľov“. Uvádza tiež krízu životných nákladov ako dôvod, prečo sa spotrebitelia môžu rozhodnúť minúť menej na drahý luxus, ako sú hry, ktoré sú drahšie od vydania najnovšej generácie konzol.

Máte doma konzolu PS5? Aká je vaša obľúbená konzola? Podeľte sa s nami o svoju obľúbenú hru v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář