Právě si prohlížíte PlayStation 5 dostane novou verzi
Foto: unsplash.com // PLAYSTATION 5

PlayStation 5 dostane novou verzi

V súčasnosti si na trhu môžete kúpiť respektíve dať do zoznamu želania dva druhy novej generácie PlayStation 5 konzol. Prvým je klasická PS5 konzola s mechanikou a druhá trochu menej populárna digitálna edícia. 

Nový druh konzoly PlayStation 5 môže zmeniť budúcnosť gamingu

To by sa v blízkej budúcnosti malo zmeniť. Podľa nedávnej správy by mal nový druh konzoly PS5 prísť niekedy v druhej polovici roku 2024. Má sa jednať o novú konzolu s odnímateľnou diskovou jednotkou. To znamená, že konzola bude v podstate digitálna edícia s extra pripojiteľnou diskovou jednotkou.

Postupom času ma údajne tento druh konzolu nahradiť súčasné dva. Hráči budú mať na výber si kúpiť čisto digitálnu konzolu a pripadne si k nej dokúpiť diskovú jednotku. Takže v podstate budúcnosť konzol PlayStation sa začína orientovať prevažne na digitálny svet predaja čo môže znepokojiť hlavne stále veľkú komunitu preferujúcu diskové verzie.

Celá teória súčasného gamingu, kde si čakáte v deň vydania na kuriéra, ktorý Vám prinesie disc verziu hry už stráca na priorite. Společnost Sony chce pravdepodobne ľudí presvedčiť na digitálne kupovanie hier. Môžeme aspoň ušetriť planétu od plastov nie? No na druhej strane sú digitálne edície drahšie aj o 10 eur teda približne o 250 korún takže ak sa ceny nezmenia hráči budú viac nútení kupovať drahšie digitálne hry alebo si k digitálnej edícií doplatiť diskovú jednotku.

Trochu mi to príde pritiahnuté za vlasy. Čo bude ďalej? Budeme si ešte kupovať extra chladenie pre konzolu aby sme mohli hrať na maximálnych detailoch alebo rovno si dokúpime PC grafickú kartu a zapojíme ju do konzoly nech vybuchne celý dom. Samozrejme je to len vtipná poznámka k situácií, nič vážne. Uvidíme, ako Sony reálne predstaví nový druh konzol a či reálne nahradí tie súčasne. Samozrejme o nových informáciách vás budeme informovať.

Preferujete diskovú verziu konzol alebo dávate prednosť digitálnej podobe hier? 

Napsat komentář