Právě si prohlížíte PlayStation se zaměřuje na esport
Foto: esportsbets.com // PlayStation

PlayStation se zaměřuje na esport

Spoločnosť Sony PlayStation sa pravdepodobne po dlhodobom skúmaní sveta esportu rozhodli do neho investovať viac, ako v minulosti. Esportový gigant Repeat.gg, ktorý sa zaoberá hernými turnajmi prevažne z hier Call of Duty Warzone, League of Legends a Fortnite oficiálne spolupracuje aj s PlayStation.

PlayStation esportové turnaje

Esport samozrejme bude pokračovať aj na PC platforme, ktorá je zatiaľ najviac populárna a sledovaná v oblasti herných turnajov. Spolupráca skôr prinesie možnosť Sony hier sa zúčastniť na herných turnajoch. Na základe tejto spolupráce môžeme predpokladať, že Sony PlayStation sa bude v budúcnosti sústrediť okrem hier pre jedného hráča aj online hrám.

Vývoj nových online hier zameraných na kompetitívny online je už teoreticky vo fáze vývoja. Existuje hneď niekoľko možností, ako sa Sony zapojí do sveta herných turnajov.

Príkladom môže byť nová Naughty Dog online verzia The Last of Us Factions. Má sa jednať o novú verziu vojny frakcií z The Last of Us 1 a pokojne prvá aj o prvú hru spoločnosti Sony, ktorá bude zameraná aj na turnaje a Repeat.gg bude cenný partner minimálne v marketingovej oblasti.

Vojna frakcii v jednotke bola a stále je jedna z najviac taktických online hier, aké som hral preto predpokladám, že pokračovanie bude sústredené aj na oficiálne herné turnaje. Samozrejme budeme čakať na ďalšie kroky Sony a tešíme sa na všetky možnosti expanzie spoločnosti aj do sveta online hier.

Aký je Váš názor na online turnaje? Podívejte se také na stránky našeho esportového partnera Ovachamp.

Napsat komentář