Právě si prohlížíte PlayStation se zapsal do Guinessovy knihy rekordů
Foto: hothardware.com // Guiness World Records

PlayStation se zapsal do Guinessovy knihy rekordů

Celosvetovo populárna herná značka PlayStation sa môže chváliť jedným z najvýznamnejších rekordov, ktoré dosiahla za veľmi dlhé obdobie. Samozrejme za tento úspech môže ďakovať hlavne fanúšikom.

Predaje PlayStation dosiahli rekordu

Guinessova kniha rekordov označila PlayStation za „najpredávanejšiu domácu videohernú konzolu značky v histórii“. Samotná konzola PS2 bola najpredávanejšou samostatnou konzolou v histórií hier. Pôvodná  PlayStation 1 konzola zaznamenala predaje vo výške viac ako 100 miliónov kusov za desaťročie od svojho uvedenia na trh v roku 1994, zatiaľ čo PS2 dosiahla 155 miliónov predaných kusov do konca roka 2012.

Medzitým sa PS3 do konca marca 2017 posunulo o 87,4 milióna a PS4 predalo 117,2 milióna kusov. k 31. marcu 2022. Pokiaľ ide o handheldové platformy, PSP sa do novembra 2013 posunulo o 80 miliónov kusov, zatiaľ čo jeho nástupca, PS Vita, sa odhaduje na 15-16 miliónov predaných kusov, hoci Sony nikdy oficiálne neprezradilo, o koľko kusov sa zariadenie presunulo.

Samozrejme společnost Sony môže ďakovať prevažne verným fanúšikom, ktorí ostali verní značke po dlhé roky. Vďaka taktiež patrí novým hráčom, ktorí sa zapojili v týchto rokoch k hraniu na PlayStation 5.

Ktorá bola Vaša prvá PS konzola? Podeľte sa s nami v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář