Právě si prohlížíte Playstation vs. Xbox vs. Nintendo. Co je lepší?
Loga velkých konzolí Foto: knowtechie.com

Playstation vs. Xbox vs. Nintendo. Co je lepší?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Všichni moc dobře známe válku mezi PC hráči a konzolisty. Dohadují se, co je lepší, co výkonnější a co levnější. Ale i mezi hráči konzolí zuří malá bitva. Jelikož hráči dohadují, která ze 3 velkých konzolí je vlastně nejlepší.

Playstation vs. Xbox vs. Nintendo. Co je lepší?

Kdysi jsem vydali článek týkají se věčné otázky zda je lepší PC nebo konzole. Projeli jsem se různé herní žánry a vyhodnocovali jsem si, kde se hrají nejlépe. V tomhle článku se mrkneme trošku více na konzole a zkusíme si odpovědět na otázku, která ze 3 nejznámějších konzolí je nejlepší. Sonny se svým Playstationem, Microsoft se svým Xboxem nebo Nintendo se svým Switchem (předchozí konzole nebudeme počítač). Tak se do toho pustíme. Playstation vs Xbox vs Nintendo, let’s get ready to rumble!!!!!

Playstation

Prvně se mrkneme na nenáviděného bratra Nintenda (a ano narážím na historii vzniku této značky). Sonny Playstation je z dnešních 3 rivalů ten nejpopulárnějším a není se čemu divit. Exkluzivní tituly této platformy zajištují velkou popularitu a prodeje této konzole. A 5 řada této konzole nabídla i zajímavé prvky, co se týče mechanik a vychytávek, které jiné konzole nemají.

Jenže i tento veliká má i své mouchy. Mluvím tady předplatném PS plus, které v novém podobě je strašně nevýhodné z finanční stránky, zvláště pokud rádi hrajete multiplayrové hry. Navíc vás to nejdražší předplatné vyjde 445 Kč měsíčně a jeho jediná výhoda je cloudové streamování a přístup ke zkušebním verzím různých her. Ano ostatní předplatné jsou sice levnější, ale u konkurenčního Xboxu je toto předplatné trochu lepší.

Xbox

A oslím můstek se přesuneme na Xbox od Microsoftu, který má obrovskou výhodu v jeho Gamepassu. Má pouze 2 verze: Gold (oddělený pro PC a Konzole) a pak Ultimate, který je společný pro PC a konzole. Cena Ultimate Pass je 339 Kč (což o trošku levnější než 2 level u Playstationu) a první měsíc je pouze za 26 Kč, což je celkem dobrá nabídka. Kromě více jak stovky her, máte možno hrát svojí hru jak na Xboxu, tak potom bezpečně pokračovat na PC (vím že je to trochu podvod, ale je to super funkce). A jako takový malý bonus je samotný ovladač od Xboxu, který je velmi příjemný do ruky + Xbox konzole jsou o trošičku výkonnější než ostatní. A nakonec je tu zpětná kompabilita, kde si můžete zahrát hry ze starších Xboxů (ale jen některé).

Co je velkým kamenem úrazu jsou nějaké speciální tituly pro samotný Xbox. Ano můžete namítat, že Xbox nepotřebuje stovky exkluzivit, ale i tak toho je strašně málo. Ano Halo, Gears of War, Forza Motosport a Horizon jsou úžasné série, ale nepokryjí velkou vybíravost dnešních hráčů.

Nintendo

A poslední tu je otec konzolového hraní Nintendo, který se svým Switchem se docela vytáhl nahoru. Jejich nejnovější konzole hlavně vyniká svou přenositelností, takže ji můžete vzít kamkoliv sebou. Další je fakt, že vy už ze základu máte 2 ovladače, takže si už rovnou můžete zahrát s kamarádem. Potom tu je celkem velká knihovna zajímavých herních titulů, které velmi chytře využívají vaši kreativitu + je zde spousta her, které můžete hrát s přáteli. Navíc Nintendo konzole jsou z našich rivalů jedny z nejlevnějších a samotné předplatné (Switch Online), které je potřebné k hraní online her, je hodně laciné (pouze 500 kč za celý rok). Plus si díky tomu můžete zahrát starší Nintendo tituly.

Jenže Nintendo má i pár nevýhod. První jsou tu samotné exkluzivní tituly, které jsou po většinou cílené na mladší publikum, či na rodiny z dětmi. Ano nejsou špatné, ale na první pohled nezaujmou náročnější hráče. Pak je tu výkon konzole, který patří k jedním z nejslabších na trhu (což se hlavně odráží na cenně). Ale poslední bych zmínil samotné příslušenství ke Switchi, za které dáte mnohem více peněz, než za samotnou konzoli.

Finální rozsudek

A jaký je výsledek tohoto souboje? Remíza (ne vážně, co jiného jste čekali). Ale teď vážně, každá z uvedených konzolí má svoje pro a proti a není jednoduché z nich vybrat toho ultimátního vítěze. Navíc, každý z nás má jiné požadavky pro domácí konzoly. Někdo chce hrát na cestách (Nintendo), někdo chce hrát hry se svými kamarády na PC (Xbox) a někdo chce mít jen něco, na čem si občas zahraje (Playstation). Zkrátka a dobře, každý si najde to svoje.

A jaká je podle vás ta nejlepší konzole? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář