Právě si prohlížíte Podaná žaloba na Sony za sexuální obtěžování
Image: pixabay.com // SONY

Podaná žaloba na Sony za sexuální obtěžování

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Společnost Sony stojící za Playstationem čelí obviněním několika zaměstnankyň za sexuální obtěžování a sexismus na pracovišti.

Sony čelí obviněním

Začátkem března se veřejnost dozvěděla, o tom že osm bývalých zaměstnankyň Sony (Playstation) podalo žalobu na společnost kvůli sexismu a sexuálního obtěžování.

Tuto lavinu vyvolala bývalá zaměstnankyně Emma Majo, která pracovala jako bezpečnostní analytička. Žaloba stojí na tom, že společnost ženy diskriminuje a úmyslně platí mužům více než ženám za tutéž práci.

Další ženy uvedly, že na pracovišti slyší nemístné vtipy, ponižující poznámky, údajně u jedné z žen jde o sexuální obtěžování od manažera, který ji začal osahávat. Další manažeři Sony zase s ženami měli odmítat jednat a šikanovat je.

Sony se k žalobám vyjádřil, že to bere velmi vážně, a že i když jsou směřovány od bývalých zaměstnankyň, tak se jimi bude aktivně zabývat.  Dále uvádí ve svém oficiálním vyjádření „SIE si váží svých zaměstnankyň a učiní proaktivní kroky k tomu, aby měly příležitost růst a jejich názory byly slyšet“.

Sony se žalobou žen nesouhlasí a chce případ odložit. Slyšení, na kterém se bude řešit žádost o zamítnutí případu, kterou Sony podal, je naplánováno na polovinu dubna. Jak se situace podle vás vyvrbí?

Na celé obvinění se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE

Napsat komentář