Právě si prohlížíte Zveřejněny nové informace okolo PlayStation VR2
Foto: playstation.com // PSVR2

Zveřejněny nové informace okolo PlayStation VR2

Na základe aktuálnych informácií, ktoré sme dnes získali vieme s istotou povedať, že nové PlayStation VR2 osloví aj ľudí, ktorí váhali s kúpou pôvodného VR.

Nové informace okolo PlayStation VR 2

Hneď na začiatku oficiálneho blogu bola podstatná informácia, ktorá na základe komentárov potešila veľmi veľa ľudí. Jedná sa o priehľadnú funkciu VR, ktorá Vám umožní vidieť okolie v ktorom sa nachádzate bez nutnosti si VR set zložiť. Predné kameru snímajú, čo sa pred Vami deje takže si pokojne môžete najprv nasadiť set na hlavu a potom zobrať ovládače do rúk.

Jednou z ďalších funkcií je nahrávanie počas hrania. Pripojená kamera k PlayStation 5 ponúkne funkciu nahrávania Vás počas hrania určitej hry. Môžete sa tak podeliť s priateľmi o to, aké pohyby ste robili k dokončeniu výzvy alebo misie. Môžete sa tak pochváliť dokončenými úspechmi vo VR svete alebo pomôcť ostatným dosiahnuť podobný úspech.

Ďalšia veľmi praktická pomôcka pri hraní na novom PlayStation VR2 je nastavenie hernej zóny v reálnom priestore z ktorého keď odídete príde Vám automaticky upozornenie. To môže pomôcť veľa ľudom, ktorí si omylom tak zničili napríklad TV.

PlayStation VR2 navyše ponúka aj filmový režim v ktorom si hráči môžu prezerať systém PS5 a používateľské rozhranie a všetok obsah hier a médií, ktoré nie sú VR, na obrazovke virtuálneho kina. Obsah v kinematografickom režime sa zobrazí vo formáte videa 1920 × 1080 HDR s frekvenciou 24/60 Hz a tiež 120 Hz.

Developeri hier budú mať možnosť experimentovať s novými funkciami v najbližších dňoch kedy im Sony poskytne aktualizáciu softvéru. Osobne ako bývalý užívateľ VR sa veľmi teším na zmeny, ale hlavne dúfam, že znížia počet káblov, ktoré budú potrebné na efektívne fungovanie PlayStation VR2.

Osobne som po niekoľkých hrách prestal hrať na VR prevažne kvôli problémom, ktoré sa na základe dnešného blogu zmenia s príchodom nového modelu.

Určite dám novému VR setu šancu a vy? Aký je Váš názor na oznámené novinky? Tešíte sa na novú verziu VR?

Napsat komentář