Právě si prohlížíte Prince of Persia se vrací, ale jinak než jsme čekali
Foto: ubisoft.com

Prince of Persia se vrací, ale jinak než jsme čekali

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Prince of Persia patří mezi jedny z nestarších herních franšíz společnosti Ubisoft. A po dlouhém čekání se vrací na scénu vcelku netradičně.

Prince of Persia se vrací

V rámci Summer Game Fest 2023, který byl plný velkolepých oznámení, přišel francouzský Ubisoft s pravou bombou. Po dlouhé době oznámil vydání nové hry ze světa Princ of Persia s podtitulem „The Lost Crown„.

Příběh a prostředí

Pokud jste se těšili na to, že se opět postavíte do role známého prince, pak máme pro vás nepříjemnou zprávu. Princ zmizel a jeho království je terčem útoků nebezpečných příšer a monster. V jeho nepřítomnosti je království bez ochrany, kromě malé skupiny magických válečníků známých jako „Immortals„. Hráč se ujme role jednoho z nich a je na něm, aby zachránil království a obnovil mír.

Svět hry je inspirován perskou mytologií, což je zřetelné nejen na nepřátelích, ale také na rozmanitých lokacích, které hra nabízí. Na své cestě navštívíme obrovské hrady a poušť, stejně jako krásné zahrady a barvitě oživené oázy.

Gameplay

Prince of Persia: The Lost Crown je v základu akční příběhová plošinovka, kde tvořivosti nejsou kladeny hranice. Čekají nás napínavé souboje plné magie, v nichž musí hráč přistupovat k jednotlivým nepřátelům rozdílnými strategiemi. Navíc na nás čekají náročné bossfighty, které prověří naše reflexy a schopnost ovládat magii. Magii využijeme také při pohybu po různorodých úrovních, kde nás čekají různé pasti a nástrahy.

Tento titul vypadá na první pohled velmi slibně, takže nás zajímá, jak se Ubisoftu podaří jeho realizace. Hra by měla být vydána 18. ledna příštího roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Líbí se vám Prince of Persia: The Lost Crown? Hráli jste nějaký z předešlých dílů? Napište nám to do komentářů nebo se podívejte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář