Právě si prohlížíte Problémy hry Starfield rozdělují komunitu
Foto: bethesda.net // Starfield

Problémy hry Starfield rozdělují komunitu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Starfield, dlouho očekávaná novinka od Bethesda Game Studios, spatřila světlo světa před týdnem. Avšak místo jednotného nadšení se hráčská komunita rozštěpila na dva nesmiřitelné tábory. Co se vlastně stalo?

Problémy hry Starfield rozdělují komunitu

Začátkem září se na našich počítačích a konzolích Xbox Series X/S objevilo vesmírné RPG Starfield. Todd Howard, tvůrčí mozek stojící za tímto projektem, sliboval, že se ponoříme do nekonečného vesmíru, kde budeme moci prozkoumávat galaxie ve vlastní vesmírné lodi spolu s posádkou. Mělo to být dobrodružství, na které bychom nikdy nezapomněli. Avšak po vydání se ukázalo, že hra má své mouchy, což vyvolalo bouřlivé diskuse mezi hráči. Jaké jsou hlavní body sporu?

Problémy, které nejdou přehlédnout

Krátce po vydání se Starfield stal terčem kritiky jak od běžných hráčů, tak od renomovaných herních kritiků. Ačkoliv mnozí hráči hru obhajují a tvrdí, že je skvělá (což je naprosto legitimní), nelze přehlédnout některé technické nedostatky.

Hlavním bodem kritiky je technická stránka hry. Hráči si stěžují na nedoladěné detaily, bugy, glitche a problémy s výkonem. Mnozí poukazují na zastaralý herní engine Gamebrio 2.0, který sice prošel několika vylepšeními, ale stále zaostává za moderními enginy. Je třeba připomenout, že tento engine byl poprvé použit ve hře The Elder Scrolls III: Morrowind z roku 2002.

Dalším bodem kritiky je samotný gameplay. Mnoho hráčů tvrdí, že hra je repetetivní a některé herní mechaniky působí nedotaženě. Na modovacích stránkách, jako je Nexus Mods, se již objevují módy, které se snaží tyto nedostatky napravit.

Mnozí fanoušci se snaží hru obhájit argumenty jako „Vývojáři to postupně opraví“ nebo že mnoho her  již mělo problémy při vydání. Ačkoliv mohou mít pravdu, takovéto problémy u tak velkého studia jako je Bethesda působí neprofesionálně.

Porovnání s jinačími tituly

Starfield je často srovnáván s jinými tituly, a to i od Bethesda Game Studios. Kritici často porovnávají hru s Baldur’s Gate 3 od studia Larian, které nemělo takové zdroje jako Bethesda.

Toto není poprvé, co Bethesda čelí takové kritice. Vzpomeňme na Fallout 4 z roku 2015, který byl často srovnáván s třetím Zaklínačem. Je zřejmé, že Bethesda má co dohánět, pokud chce udržet svou pozici na trhu.

Je Starfield to špatná hra?

Ale je Starfield skutečně takovým zklamáním, jak někteří naznačují? Jak známo, vkus je subjektivní záležitostí a co se líbí jednomu, nemusí druhému. Starfield může mít své nedostatky, ale to neznamená, že je to špatná hra. Ve srovnání s některými letošními hity může působit jako průměrný titul, ale to neznamená, že nemůže nabídnout hodnotný herní zážitek. S ohledem na cenu hry je však možná moudřejší vyzkoušet si ji prostřednictvím služby Game Pass. Díky tomu můžete sami posoudit, zda hra splňuje vaše očekávání.

Je podle vás kritika Starfieldu oprávněná? A jak je podle vás hra dobrá? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server. A také nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, aby vám neunikl ani jediný nový článek na našem webu.

Napsat komentář