Právě si prohlížíte Proč se herní společnosti tlačí na mobilní trh?
Foto: blizzard.com // Diablo Immortal Art

Proč se herní společnosti tlačí na mobilní trh?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / SPECIÁL
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Mobilní trh je pro většinu hráčů dosti nenáviděné, bohem zapovězené místo. Ale pro herní společnosti je to velký zlatý důl. Ale pročpak tomu tak je? A proč čím dál více herních studií se snaží mít úspěšné mobilní tituly? Pojďme se na to mrknout.

Proč se herní společnosti tlačí na mobilní trh?

Pokud někdo v herní komunitě řekne, že je hráčem mobilní her, setká se s „pohrdáním“. Přesto se velké herní společnosti snaží na tomto trhu prorazit. A upřímně nedivím se jim, jelikož tenhle trh je dostatečně velký pro jejich plány. Ale vezmeme to od začátku.

Proč nemáme rádi mobilní hry

Asi vás napadne stovky důvodů, proč jsou hry na mobil neskutečný odpad. Ale my se podíváme na ty hlavní 2 body, proč tyto hry ze srdce nesnášíme. A proč pokaždé nadáváme na vývojáře, když nějakou vydají.

První bodem je ten, že tyto hry jsou jednoduché a bezduché. Tím se přesunu k druhému bodu a to je fakt, že hry na mobil jsou nacpané mikrotransakcemi.

Ve většině případů, jsou tyto mikrotranskace silně agresivní a hodně zvýhodňují platící hráče (takzvané velryby). A pro ukázkový případ nemusíme chodit docela daleko. Vzpomeňme si na Diablo Immortal, které schytalo masivní nevoli ohledně mikrotransakcí. A nejhorší je, že takovýchto her na tomto trhu celá řada.

Proč se sem vývojáři hrnou

Teď se asi ptáte, proč se sem vývojáři tak nenasytně hrnou? A má to pár, velmi jednoduchých vysvětlení, které si stručně zodpovíme.

První důvodem je, že mobilní hry jsou velmi jednoduché na vývoj. A možná vás to až moc nepřekvapí, vzhledem k tomu, jaké hry jsou neustále v trendech na Google Play a App Storu. Tuhle věc ale nevyužívají jen herní studia.

Druhým důvodem jsou samozřejmě „prašule“. A ano, narážíme tu opět na mikrotransakce v mobilních hrách. Jenomže se vývojářům nemůžete divit, jelikož na mobilním trhu se otáčejí skoro stamilionové částky každý měsíc. A vezměme v potaz, kolik v dnešní době stojí vyvinout obyčejnou 3A hru. Takže pro vývojáře jsou mobilní hry jen přísun peněz pro další projekty.

Závěrem

I přes všechnu nenávist a zášť vůči mobilním hrám se velkým společnostem do nich vyplatí investovat. Důvodem jsou velmi nízké náklady na výrobu a velmi vysoká ziskovost. Mohou z těchto lehce vydělaných peněz financovat další projekty. Zase na druhou stranu se mezi nimi najde pár, která stojí za vyzkoušení a pouze z vás netahají peníze.

A co vy a mobilní hry? Dejte nám svůj názor do komentářů.

Tento článek je osobní názor autora

Napsat komentář