Právě si prohlížíte Proč si pořídit Nintendo Switch?
Foto: nintendo.com // NINTENDO SWITCH

Proč si pořídit Nintendo Switch?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuJINÉ KONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Nintendo Switch je poslední a nejnovější konzole od Nintenda. I přes svůj slabý výkon si konzole drží velkou popularitu. Ale jak to dělá?

Proč si pořídit Nintendo Switch?

Nintendo patří k  z nejstarším výrobcům a distributorům na světě. Japonský videoherní gigant je na trhu již od roku 1889 a má za sebou již řadu úspěchů a pádů. A jejich poslední vydaná konzole s přízviskem Switch sice nepatří k těm nejsilnějším konzolím na trhu, ale i tak si získalo řady fanoušků po celém světě. Ale proč tomu tak je?

Unikátnost konzole

Oproti konkurenčnímu PlayStationu nebo Xboxu, má Switch celkem originální konstrukci. Je to totiž mix mezi domácí a přenosnou konzolí. Mnohem důležitější je ale to, že Switch se prodává ve třech variantách: Lite (pouze přenosná konzole), Klasik a Oled (vylepšený klasik). Velikostně je konzole jen o trochu větší, než klasický tablet, což dělá konzoli lehce přenositelnou, plus má v základu dostupné hned dva ovladače zvané Joycon (neplatí pro verzi Lite). Konzoli lze vylepšit také řadou příslušenství, které dosti umocní herní zážitek.

Zajímavé hry a značky

A co hry? Těch má Nintendo na skladě celou řadu, a to jak pro milovníky singleplayeru, tak i pro hraní s přáteli. Navíc některé hry chytře využívají možnosti samotných ovladačů, jež mají v sobě gyroskopy a snímače pohybu. Poté tu jsou i herní tituly, které hodně podporují kreativitu u menších hráčů a otestují ji u těch starších. Navíc má na svojí straně značky jako Mario, Zelda nebo třeba Bayonettatakže je z čeho vybírat. Jenže tahle unikátnost má za následek i neklesající cenu některých starších titulů. Plus má konzole možnost předplatného, které patří k jedním z nejlevnějších na trhu.

Závěrem k Nintendu Switch

I přes to, že konzole Nintendo Switch nepatří k nejvýkonnějším konzolím na trhu, tak jeho unikátnost a zajímavé tituly nabídnout výborný herní zážitek, jak pro nové, tak i zaryté hráče. Navíc je konzole celkem levná. Vzhledem k funkcím na cesty je to jasná volba i pro cestovatele.

Tak kdo z vás vlastní  Nintendo Switch? A jak jste s ním spokojení? Dejte nám vědět do komentářů nebo náš komunitní discord server Superpařmeni.

Napsat komentář