Právě si prohlížíte Proč si zahrát The Great War: Western Front?
Foto: playthegreatwar.com

Proč si zahrát The Great War: Western Front?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

Indie hříčka The Great War: Western Front je strategií, která nás posadí do role velitele vojsk za první světové války. Ale do jaké míry?

Proč si zahrát The Great War: Western Front?

Zákopy, bombardování, použití prvních chemických zbraní, verze tanků a bojových letounů – to všechno poprvé v historii bylo nasazeno na bojištích 1. světové války. Indie strategie The Great War: Western Front od amerického studia Petroglyph Games se rozhodla, že nám umožní historický výlet na západní frontě tohoto nepříjemného konfliktu.

Zasazení

Titul se odehrává na západní frontě v letech 1914 až 1918 během 1. světové války. Hráči mají možnost hrát za vojska Dohody (jako například Francie, Velká Británie a později Spojené státy) nebo Ústředních mocností (například Německo, Maďarsko a Bulharsko), přičemž každá strana má odlišné taktiky boje a používá jiný druh techniky a vybavení, které se postupem času vyvíjí. Hráči se ujmou role velitele a budou muset své vojsko vést ke zdárnému vítězství.

Herní módy

Hra obsahuje několik herních módů, které lze hrát samostatně nebo proti ostatním hráčům. K dispozici je příběhová kampaň, která hráče provede historií této části První světové války, a důležité historické bitvy, které se na západní frontě odehrály. Hráči mají možnost změnit výsledek těchto bitev. V módu Skirmish si mohou hráči vytvořit vlastní scénář a vyzkoušet své velitelské schopnosti proti umělé inteligenci nebo proti jinému hráči.

Kampaň

Když se trošku blíže podíváme na samotnou kampaň, tak ta je rozdělena na dvě hlavní části. První z nich je velká taktická mapa, kde si posouváte jednotlivé regimenty na různé části fronty. Musíte si ale dávat pozor jaké jednotky dáte k sobě, jelikož největší funkčnost mají spolu jednotky ze stejné země. Navíc jejich rozmístění určuje, jaké možnosti budete mít v následujících bitvách.

V mapě také kontrolujete svůj výzkum, který vám zlepšuje účinnost vašich jednotek, vozidel a letadel, ale i upravuje množství zásob, které s každým kolem získáváte. Ony zásoby jsou docela důležitým taktickým aspektem a to společně i morálkou vašich vojsk, jelikož jejich hodnota může do značné míry ovlivnit výsledek daných bitev.

Tím se oslím můstkem přesouváme do samotných bitev. Ty jsou rozdělené na 2 fáze: přípravu a samotný boj. V přípravné fázi si po svém bojišti rozmístíte zákopy, kulometná hnízda, granátomety, průzkumné balóny, dělostřelectvo a vozidla. Do svých zákopů pak umístíte omezený počet svých jednotek, kde v každém z nich může být maximálně 2. Všechny tyto věci vás stojí zásoby, kterých máte omezený počet, takže musíte být s jejich využíváním velmi opatrní.

Po skončení přípravné fáze se spustí bitva a začíná hra na čekanou. Na mapě se vždy nachází 2 až 3 strategické body a velitelský stan, které je nutné obsadit. Ale ten samý úkol má i nepřítel, takže musíte být velmi obezřetní a mít své důležité pozice pořádně zabezpečené. Během bitev si můžete zavolat posily, bombardovat artilerií nepřítele, shodit na něj bomby, nebo si zavolat letecký útok za vaše zbylé zásoby. Pokud vám tedy dojdou, budete muset pracovat s tím, co vám na bitevním poli zbylo.

Prostředí

Hra nabízí náhodně generované prostředí bitev, které obsahuje různá taktická místa, jako jsou řeky a lesy, které mohou pomoci při obraně nebo uškodit při útoku. Navíc se poškození z jedné bitvy promítá do dalších bitev na stejných místech. Celkově se jedná o zajímavý historický a herní zážitek, který vás zavede do kabátku první světové války ve francouzských končinách.

Zaujal vás The Great War: Western Front? Znáte nějaký podobný titul? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord Server Superpařmeni.

Napsat komentář