Právě si prohlížíte Proč je Tekken 8 tak důležitý?
Foto: bandainamcoent.eu // TEKKEN 8

Proč je Tekken 8 tak důležitý?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Tekken patří k jedním z nejdůležitějších arkádových mlátiček Bandai Namco. Tahle série je s námi téměř 30 let a nedávné oznámení Tekkenu 8 vyvolává řadu otázek. Jedná se o poslední díl? Bude dlouholetý spor konečně u konce? To mnohem víc trápí řadu hráčů.

Proč Tekken 8 tak důležitý?

Ano, naše prosby se naplnily a na nedávné události State of Play se ukázalo pokračování slavného Tekkenu. Nově oznámená „mlátička“ se dočká osmého dílu a my jako hráči můžeme spekulovat, co se v pokračování stane. A že těch otázek je hodně…

Co je nového?

Co se týká gameplaye, tak oproti minulého dílu se nikterak nezměnilo. Co je ale zřejmé na první pohled je změna herního enginu, kdy vývojáři z Bandai Namco Games přešli z UE4 na Unreal Engine 5. Ten vypadá opravdu nádherně a jde vidět, že si s ním vývojáři opravdu vyhráli. A postavy Jihna a Kazuy vypadají, jako realné živé postavy.

Jaký bude příběh?

Jak už jsem zmínil, tak v traileru se nám ukázali dvě hlavní postavy Jihn Kazama a Kazuya Mishima. Ti bojují uprostřed silné bouře a zdá se, že se jedná o finální bitvu, mezi těma dvěma. Znamená to teda, že 8. díl bude finálním zakončení příběhu rodů Mishimů? Je to možné, jelikož během traileru řekne Jihn větu: „People like us shouldn´t even exist in this world„, což naznačuje možný konec. Uvidíme, co nám vývojáři představí. Co ale víme jistě, že hlavním bodem bude otco-synovský spor, který vygraduje do války 2 velkých organizací pod jejich vedením.

A za jaké další postavy budeme hrát? To prozatím není úplně jisté, ale my jsme si jistý, že se nám ukážou známá jména jako Ling Xiaoyu (kvůli lásce k Jihnovy), Hworarang (odvěký Jihnův rival), či sestry Williamsovy (Nina a Anna). Dál nás třeba napadá Eddy Gordo, či Lee Chaolan, kteří jsou silně spjatí s bojem proti Kazuyovi. Ale jsou to jen čisté spekulace na základě Tekken loru.

Kdy vyjde Tekken 8?

Datum vydání dalšího Tekkena bohužel zatím není stanoven, ale víme už na jakých zařízeních si ho budeme moci zahrát. Tekken 8 dorazí na PC, Xbox Series X/S a Playstation 5. Zatím to vypadá úžasně a jsme hrozně zvědaví, jak se tohle pokračování dopadne.

A co vy, těšíte se na nového Tekkena? A co říkáte na naše tipy? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář