Právě si prohlížíte Proč vůbec vznikl remake The Last of Us Part I?
Foto: naughtydog.com // The Last of Us

Proč vůbec vznikl remake The Last of Us Part I?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Remake slavného The Last of Us pro Playstation 5 vyvolal řadu otázek, ale před pár dny jsem dostali odpověď od Naughty Dogu. A ta vás možná zarazí.

Proč vznikl Last of Us Part I?

The Last of Us patří dodnes k nejlepším hrám, které vyšly na konzoli Playstation 3, Playstation 4 a nově také na PlayStation 5. Po delší době jsem se dočkali druhého dílu, který způsobil poměrně velké pozdvižení (uživatelské skóre na Metacritic se pohybuje okolo 5,7 bodů z 10).

Jednak kvůli příběhu a jednak kvůli jedné z hlavních postav. Jenže tohle nebyla jediná kontroverze kolem této série. Když se na trh dostala PlayStation 5, Naughty Dogs oznámil remake prvního dílu, což někteří hráči nemuseli pochopit. A jaký je ten důvod?

Důvod remaku

Důvody, proč se The Last of Us Part I dostal do nové podoby, vysvětlil sám šéf Playstation Studio Hermen Hulsta. Jedním z nich byl příchod televizního seriálu, který má v produkci HBO. Jenže to nebyl ten hlavní důvod proč se remake udělal.

Hlavním důvodem bylo mít definitivní verzi hry, jelikož při vývoji první verze nemělo studio dostatečné technologie na vytvoření jejich vize příběhu. Je to trošku zvláštní důvod, ale kdo ví, jaká byla vize hry při jejím první vývoji.

Slova na závěr

Můžeme nesouhlasit s rozhodnutím Naughty Dogs o vydání remaku prvního dílu, ale na druhou stranu je většina kritiků a hráčů spokojená. Což je za nás dobrá zpráva.

Hráli jste The Last of Us Part I remake? Jaký je váš názor? Dejte nám váš názor do komentářů.

Napsat komentář