Právě si prohlížíte Proč Xbox nechce udělat VR headset
Foto: unsplash.com // XBOX

Proč Xbox nechce udělat VR headset

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Zatímco stále více herních společností představuje své nové headsety pro virtuální realitu, Xbox stále nic neukázal. Proč tomu tak je?

Proč Xbox nechce udělat VR headset?

S rostoucí dostupností technologií virtuální a rozšířené reality se na trhu objevuje stále více společností, které představují své nové VR headsety. Mezi ně patří například PlayStation, Valve, Apple, Meta a další. Každá z těchto společností nabízí různé možnosti pro různé typy uživatelů a také různé příslušenství, které lze dokoupit.

Nicméně existují i velké společnosti, jako je například Microsoft, které zatím vyčkávají a nevydaly žádný vlastní VR headset. Zdá se, že herní divize Xboxu váhá a čeká na vhodnou příležitost.

Malý trh

Na otázku, proč Xbox váhá s uvedením vlastního VR headsetu, odpověděl šéf Xbox Game Studios, Matt Booty, pro magazín The Hollywood Reporter. Uvedl, že je třeba počkat, až se vytvoří dostatečná komunita uživatelů. Xbox má velké štěstí, že disponuje velkými značkami, které se staly franšízami s rozsáhlými komunitami. Booty dále dodal, že mají deset her, které dosáhly více než 10 milionů hráčů, což je úspěch, ale je to stále nedostatečné měřítko pro úspěch ve světě AR a VR.

Z toho vyplývá, že Xbox zatím nepředstaví vlastní VR headset. Nicméně Booty naznačil, že fanoušci Xboxu by se možná v budoucnu mohli dočkat svých vlastních VR brýlí. Je však pravdou, že Booty má pravdu ve svém tvrzení, že trh s VR hrami je zatím malý a nemá dostatek velkých titulů, které by zaujaly masové publikum.

Dokonce i nový PS VR2 od PlayStationu má potíže se svými prodeji, které nejsou způsobeny pouze cenou, ale také nedostatečnou rozmanitostí herní knihovny. I když existuje několik titulů, většina z nich nezaujme širší publikum a jsou dostupné pouze digitálně.

Co říkáte na vyjádření Matt Bootyho? Vlastníte nějaké VR zařízení? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář