Právě si prohlížíte První dojmy z Total War: Warhammer 3
Image: xbox.com

První dojmy z Total War: Warhammer 3

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Před pár dny vyšel další díl populární strategie série Total War ze světa Warhammer. Jaké jsou naše první dojmy z hraní?

Total War: Warhammer 3 – první dojmy

Jsem velkým fanouškem série Total War, na jejich Rome nebo Empire vzpomínám s láskou do teď. Před nedávnem jsme také zveřejnili „Jak vypadají první recenze pro Total War: Warhammer 3“, které dopadly pro tuto strategii více než dobře. Předplatitele PC Game Pass jistě potěší, že hra vyšla na platformě v den vydání a této nabídky jsem využil i já.

Překvapením může pro mnohé být, že nejnovější díl si ukousne necelých 120 GB z vašeho disku a to ve verzi 1.0. V diskuzních fórech se také dočtete, že hra poběží nejlépe na SSD disku.

První dojmy ze hry jsou více než pozitivní. Ačkoliv se najdou chyby, třetí díl Total War se jeví jako nejlepší díl fantasy světa Warhammer. Po projetí prologu, který je mimochodem naprosto úžasný, a seznámení s herními mechanikami jsem byl zvědav na frakce, které nabízí základní hra. A opravdu jich není málo.

total war warhammer
Image: snímek ze hry

Na výběr máme ze sedmi frakcí ve verzi PC Game Pass, Ogří království se odemkne pouze za koupení rozšířené verze. Těm, kteří se chystají právě do tohoto fantasy světa, nechci spoilerovat příběh a interakce se všemi volitelnými frakcemi, právě proto bych tuto sekci přeskočil.

Základy

Hry Total War se vždy zaměřují na budování impéria, diplomacie a velké bitvy v různorodých prostředí, a ani v tomto díle tyto vlastnosti nechybí. Creative Assembly tentokráte nabízí svět zachvácený chaosem, proti kterému budete vést válku nebo se přidáte na stranu zla.

Mojí první kampaň jsem zvolil za náboženského fanatika Kostaltyna z frakce Kislev, jehož cílem je vyhnání heretiků a nastolit svoji víru. Boj proti zlu se nevylučuje a vstup do hry nepřekvapí žádného fanouška Total War.

total war warhammer
Image: snímek ze hry

Po několika hodinách klasické kampaně na normální obtížnost mě překvapilo, že vývojáři se více zaměřili na diplomacii a vztahy mezi národy. Oproti předchozí hře se proces vyjednávání mezi národy zlepšil v mnoha ohledech. Spojenectví i řešení konfliktů tak není bolestivé, jak kdysi.

Co by to bylo za Total War titul, kdybyste neměli možnost se účastnit velkých bitev. Není překvapením, že nový Total War nabídne opět ty skvělé masivní bitvy, které známe z předchozích dílů. Nové postavy a jednotky jsou zajímavé, v mnohých ohledech ale nepřehledné.

Příběhová kampaň prokládaná cutscénami a vyprávěním hlavních postav vás vtrne do děje, některé dialogy vstupují do hry tak často, že přestáváte dávat pozor.  Méně zdatné angličtináře jistě potěší, že hra je češtině.

Co mě opravdu štvalo byly dlouhé načítání kampaně, které mě ke konci odradilo nepřijímat bitvu a raději nechat rozhodnout počítač o výsledku. Strom technologie zas nepřináší příliš mnoho inovací navzdory říší.

Ve hře jsem strávil „pouze“ 12 hodin a stále mám co objevovat. Recenze still loading…

Celkové shrnutí

Největší tahák? Démoni. Krásné zpracování, líbivá grafika, působivý příběh fantasy světa Warhammer a nové mechaniky jsou všudypřítomné od samého začátku. Ačkoliv hra bude potřebovat ještě mnoho aktualizací, zatím se nový díl Total War jeví jako skvělé zakončení série Warhammer.

Napsat komentář