Právě si prohlížíte Punch club se brzy vrátí
Foto: punchclub2.com

Punch club se brzy vrátí

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / PLAYSTATION / XBOX
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Punch club je indie hra od vývojářského studia Lazy Bear games, která se dočkala velmi kladného přijetí. A letošní rok dostane své pokračování.

Punch club se brzy vrátí

Na herní scéně existuje stovky různých simulátorů. Některé jsou vcelku propracované a odpovídají reálnému světu (Euro Track Simulator, Microsoft Flight Simulator). Jiné jsou spíše „sarkastické“ a dělají si legraci sami ze sebe (Goat Simulator, I Am bread). Na pomyslné hranici těchto dvou protipólů vznikla hra od litevského studia Lazy Bear Games, jenž nese název Punch Club a sklidila od hráčů velmi kladné přijetí. Letošní rok se chystá pokračování tohoto manažerského simulátoru.

Příběh a gameplay

Příběh prvního dílu Punch Club byl v celku prostý. Hráč se chopil role zápasníka, kterému v dětství zabili otce přímo před jeho očima. Od té doby neustále trénuje a bojuje v různých zápasech, aby se dostal na vrchol a našel toho, jenž za smrt jeho otce zodpovědný. Jakou cestou se k tomuto cíli dostane je už na samotném hráči.

Jak již bylo řečeno, tak titul je v základu manažerský simulátor s prvky RPG a Tycoon her. Hráč musí svého zápasníka udržet v perfektní kondici, hlídat jeho psychický stav, zajistit dostatek financí, mít pořád připravené nějaké jídlo a zajistit mu kvalitní odpočinek. Zápasník je totiž limitovaný svou výdrží a časem, který ve hře utíká neúprosnou rychlostí. Pomocí tréninků hráč vylepšuje tři základní vlastnosti: sílu, výdrž a kondici. Za každý bod vylepšení z daného atributu pak využil k odemčení nového chvatu z velkého stromu dovedností. Souboje pak ve hře probíhají v rámci kol.

Vizuál hry je laděný do pixelartové grafiky a celý svět odkazuje na Ameriku 80. a 90. let.

Novinky v pokračování Punch Clubu

A jak na tom bude pokračování? Základní gameplay zůstane nezměněný, ale strom dovedností se dočká značného rozšíření. Příběh dostane také malou změnu. Vývojáři slibují více možností, kam v příběhu může hráč zajít na základě jeho rozhodnutí. Zasazení se také změnilo, z 80. a 90. let se titul přesune do vzdálené budoucnosti a na první pohled odkazuje na známý filmový snímek Návrat do budoucnosti, což nemusí být špatný krok.

Hra vyjde tento rok na PC a konzolích PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Těšíte se na Punch Club 2? Hráli jste první díl? A co se vám na něm líbílo? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem a na náš komunitní Discord.

Napsat komentář