Právě si prohlížíte Ratchet & Clank se dostane na PC
Foto: store.steampowered.com // Ratchet & Clank

Ratchet & Clank se dostane na PC

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Ratchet & Clank patří k jedním z nejikoničtějších dvojic stáje PlayStationu. Ale po skoro jak dvou dekádách se tato dvojice podívá na počítače.

Ratchet & Clank se konečně dostanou na PC

Sony se v poslední době zdá být na pomalém ústupu od své exkluzivní strategie a postupně přináší své úspěšné tituly také na PC. Mezi ty, které se již hráči dočkali, patří God of War, Days Gone, Marvel’s Spider-Man, Crash, Spyro a Horizon Zero Dawn – a další se stále přidávají. Sony se rozhodně nechystá zastavit, a tak 26. července zamíří na počítače po více než dvou dekádách legendární dvojice Ratchet & Clank.

Nedostanete se k prvnímu dílu?

Pokud jste předpokládali, že na PC se objeví první díl z roku 2016, který obnovil tuto sérii, máme pro vás smutné zprávy. Na PC se dostane jeho pokračování z roku 2021, s podtitulem Rift Apart. Důvody Sony pro tuto volbu nejsou úplně jasné, ale na druhou stranu, tento díl byl skvělým příspěvkem pro konzoli PlayStation 5.

Kdo stojí za portem na PC?

Na port se nečekaně vrhne nizozemské studio Nixxes Software, které v minulosti spolupracovalo na porte pro hry Marvel’s Spider-Man a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Tyto porty byly hráči i kritiky přijaty s nadšením, takže se zdá, že tato dvojice je v dobrých rukou. Už se těšíme na vydání portu a doufáme, že Ratchet & Clank se nevystaví stejnému osudu jako v případě portu The Last of Us.

PC port Ratchet & Clank bude k dispozici 26. července na platformách Steam a Epic Games za cenu 60 Euro. S napětím očekáváme, jak se této ikonické dvojici povede na PC platformě, a to při více než 60 snímcích za sekundu.

Těšíte se na PC port Ratcheta & Clanka? Hráli původní PlayStation 5 verzi? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář