Právě si prohlížíte [Recenze] Dying Light 2 – Absolutně úžasný postapokalyptický parkour
Image: dl2.dyinglightgame.com // Twitter

[Recenze] Dying Light 2 – Absolutně úžasný postapokalyptický parkour

Dying Light 2 s námi již pár dní koexistuje a většina majitelů této postapokalyptické parkourovky si tak obrázek utvořila sama. Jsme tu pro ty, kteří se v názoru stále utvrzují nebo se o hře dozvídají prvně.

Vítejte ve světě Dying Light (bez spoilerů)

Dying Light 2 se stal nejočekávanější hrou posledních několika měsíců a to právem. Vývojáři ze studia Techland nás dlouhou dobu zásobili řadou povedených trailerů, a jelikož nás bavil první díl Dying Light, laťka byla nastavena velmi vysoko. V tomto ohledu hra dokázala splnit většinu očekávání.

Jelikož jsme v podnadpisu uvedli, že tato recenze bude bez spoilerů, zůstaneme u toho. Hra se odehrává 22 let po událostech z jedničky. Jediné co mohu k příběhu prozradit, je fakt, že se jmenujete Aiden (poutník), který se dostává do města Villedor, ve kterém bude trávit většinu herního času. Zde na vás čekají spory, zápletky, pletichy, vzpomínky, dobrodružství, větvené rozhodování ovlivňující svět okolo vás a tak dále…

Postapokapyptický parkour Dying Light

Zatímco grafická stránka nesplnila taková očekávání, jak se prezentovala v minulosti, parkour, atmosféra prostředí a soubojový systém patří mezi největší taháky tohoto dílu. Dying Light 2 nabízí absolutní svobodu při vaší cestě Villedorem. Aktivit je ve hře více než dost a chvíli budete tápat, kam dříve skočit.

Jelikož se jedná o postapokalyptický svět, kde ulice zaplavily hordy nemrtvých a banditů, většina života se přesunula na střechy domů. K dosažení cílů tak budete muset šplhat, skákat nebo létat. Parkour je nezbytný pro přežití a musím prohlásit, že parkour mechaniky dělají hru skutečně zábavnou. Zpočátku hry vaše parkourové snažení bude vypadat spíše jako legendární jumpování Svarty, postupným vylepšováním vaší postavy se již nezaleknete žádných výškových budov či dalších překážek.

Přežívat přes den je hračka, noc už taková zábava není. Nic nenastraží vaše uši tak, jak noční Villedor. Noc sebou přináší strach a utrpení. Při prvním zaznění sirény si v duchu řeknete, že je načase ukončit současnou aktivitu a vyhledat nejbližší osadu, kde se dá přečkat do rána.

Rozhodnete-li se přesto v noci zůstat a plnit mise (některé mise se dají plnit pouze v noci) či vybírat suroviny, hra vás dodatečně odměňuje parkourovými a bojovými body. Noční atmosféra je fascinující, skřeky monster, pláč, vzdálené volání o pomoc, a mnoho dalších útrap na vás dopadají ze všech stran (doporučuji hrát se sluchátky).

dying light 2 zombie
Zdroj: dl2.dyinglightgame.com

Zabíjíme bosse

Soubojový systém Dying Light 2 je naprosto boží. K ničení živých či neživých cílů máte požehnané množství arzenálu od jednoduchých sečných či tupých zbraní, až po zbraně střelné. K boji vám samozřejmě poslouží i mocné kopy, parkourové vychytávky a prostředí okolo vás.

Hra vám dovoluje si zbraně dále modifikovat, aby se staly pro vaše nepřátele smrtelnější (nesmíte zapomínat na opotřebení vašich zbraní a jejich údržbu). Jak tomu bývá u RPG titulů, vaše rozhodování a činnosti mají vliv na vylepšování vaší postavy. Své poctivě vydělané zkušenosti přeléváte do stromu Parkour nebo Boj, a jak názvy napovídají, postupným vylepšováním těchto slotů si odemykáte nové triky k přežití. V Dying Light 2 také nalézáte po mapě tzv. inhibitory, které vám zvyšují zdraví nebo výdrž.

Kromě plnění hlavní dějové linky dostáváte velké množství xpéček za souboje s bossy, kterých tu na vás čeká plná paleta. Fanoušci prvního dílu zde jistě uvítají staré známé Stínovce, Demolishery nebo Křiklouny. Jejich původní názvy se poněkud změnily.

Ke hře si můžete také přizvat své kamarády v rámci co-op a plnit tak úkoly či zabíjet nepřátele spolu.

Ve hře se i po vychvalovaném Day One patchi stále objevuje dostatečné množství bugů, které může potrápit hráče zásadním způsobem. Od těch obyčejných glitchů, kdy se zombík propadá texturou, až po ty, kdy kvůli chybě nedokončíte hlavní nebo vedlejší misi. Tento problém vyřeší jen slíbené nadcházející opravy.

Klady

 • vyladěný parkour
 • rozhodování a frakční boje
 • prostředí
 • noční atmosféra
 • nespočet zbraní a vybavení
 • soubojový systém
 • co-op
 • čeština

Zápory

 • grafika není nijak převratná
 • bugy, bugy a zase bugy
 • příběh by mohl být lepší
 • některé postavy jsou opravdu nevýrazné

Finální verdikt – Dying Light 2

Jednoznačně jeden z nejlepších počinů studia Techland. Pokud vývojáři zapracují na technické stránce hry a přidají další obsah, nezbývá než přidat půlbod k dobru. Tak co tu ještě okouníte, Villedor se bez vás neobejde.

8.5/10

Napsat komentář