Právě si prohlížíte [Recenze] Enlisted – free to play střílečka pro milovníky druhé světové
Image: enlisted.net

[Recenze] Enlisted – free to play střílečka pro milovníky druhé světové

 • Autor příspěvku
 • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
 • Čas na čtení:5 minuty čtení

Unavuje vás současný trend, kde se z druhé světové války stává spíše fraška?  U Enlisted na podobné neduhy můžete zapomenout.

Enlisted – Druhoválečný zážitek

Zklamal vás CoD: Vanguard, Battlefield V nebo podobné pokusy o druhou světovou? Enlisted je pro vás správnou volbou, jelikož zde nenajdete současný diskurs „správné“ strany nebo kolimátory na zbraních. Sami vývojáři na svých oficiálních stránkách uvádějí, že zbraně, vybavení, tanky, letadla a prostředí se drží historické přesnosti. Milovníci historie a FPS z druhé světové si tak mohou přijít na své.

Enlisted, jak název napovídá, je free to play multiplayer z pohledu první osoby. Hra vás uvítá ve výcvikovém táboře, kde si projdete základní mechaniky střelby do papírových terčů, házením granátu a jízdou tankem.

Po projetí tutoriálu se vám odemknou čtyři kampaně: Battle of Moscow, Invasion of Normandy, Battle of Berlin a poslední Battle of Tunisia. Zde záleží jen na vás, jaké kampani se budete chtít zpočátku věnovat, všechny jsou však volně dostupné.

Pro každou kampaň zde máte na výběr ze dvou stran, Allies a Axis. Pokud se vypravíte bojovat k plážím Normandie, čeká vás zde boj buď na straně Američanů, nebo Němců. V bojích o Moskvu nebo závěrečné bitvě o Berlín vás čeká strana Sovětů nebo Němců. V nové severoafrické kampani Battle of Tunisia na vás čekají Britové nebo Italové.

enlisted
Image: enlisted.net

Asi nejzásadnější pro hru Enlisted je před vstupem na bojiště skládání čety a vybavení jednotlivých vojáků v četě.  Vyberete si pro příští bitvu klasickou pěchotu, radisty, granátníky, odstřelovače, ženisty, jednotky s plamenometem, kulometčíky, vyberete si tankovou jednotku nebo budete metat bomby po nepřátelích ze vzduchu? Pokud si vyberete odstřelovače, vybavíte je granáty nebo dýmovnicemi? Budou nosit pistole či ne? Vše záleží jen na vás.

Oproti ostatním hrám zde nehrajete pouze za jednoho vojáka, ale za celou jednotku. Při vstupu na bojistě  se vámi vybraný tým skládá z počítačem řízených členů jednotky, nad kterými přebíráte kontrolu v případě úmrtí nebo při různých příležitosti. Pokud je třetí člen vaší čety vybaven protitankovým granátem, můžete nad ním převzít kontrolu a směle běžet házet granát pod pásy nepřítelova tanku.

Jak se vlastně válčí

Bitvy v Enlisted probíhají formou 10 vs 10. Můžete si říct, že se jedná o poměrně málo lidí, berte ale na vědomí, že čety mohou čítat i 9 členů. Jeden hráč a osm pobíhajících NPC spolu s dalšími hráči tvoří poměrně masivní válečný prostor.

Hra nabízí několik módů (Invasion, Assault, Conquest a Destruction), které se vybírají náhodně před začátkem bitvy. Od obsazování jednotlivých bodů, po bránění jednotlivých oblastí až po ničení rádiových přijímačů vás vždy čeká to samé, krutá multiplayerová řežba.

ENLISTED
Image: enlisted.net

Jak úspěšní jste v kampani byli, se vždy dozvídáte v závěrečném shrnutí. Hra vás odměňuje mnoha způsoby. Počet zabitých nepřátel či asistencí, počet zničených tanků, jakým způsobem jste dopomáhali k vítězství či jak úspěšně jste obsazovali či bránili body. Úspěchy tak jsou rychle proměňovány v XP, které odemykají nové jednotky, zbraně a vylepšení.

Enlisted je po grafické stránce pěknou hrou. Vývojáři se postupnými updaty snaží o větší důraz destrukci, kde každá dělová rána do země či budovy nechává za sebou viditelné znaky. Válečná atmosféra tak čiší z každé bitvy.

Ačkoliv se jedná o free to play a očekává se, že se budete muset k lepším jednotkám proplatit, není tomu tak. Předplácení si prémiového balíčku a kupování dalšího obsahu vám sice odemkne lepší obsah, skill to rozhodně nenahradí.

Závěrečné hodnocení Enlisted

Klady

 • Krásné prostředí a efekty
 • Dobře zpracovaná druhá světová
 • Zbraně
 • Není to pay to win

Zápory

 • Stále hloupé AI u jednotek
 • Občasné bugy

Závěrečná hodnocení

Enlisted je skvělou free to play střílečkou z druhé světové. Tečka. Vývojáři se opravdu snaží hráčům dopřát druhoválečný zážitek bez zbytečného hypu.

8/10

Enlisted můžete stahovat na oficiální stránkách, které přikládáme ZDE.

Tento příspěvek má jeden komentář

 1. Zdravím,
  Doplňující informace:
  Hry se hrají v dvou režímech:
  Squady a to bitvy 10vs10 + jejich AIčka takže až 180 vojáků na mapě
  Lone Fight: 25vs25 bez AIček (Tato verze hry je dostupná pouze v rámcí Custom Games a obvykle jsou minimálně 2 roomky naplněny takže je vůči komu hrát)

Napsat komentář