Právě si prohlížíte [Recenze herního příslušenství] – Herní klávesnice ROG Falchion Ace
Foto: rog.asus.com // ROG Falchion Ace

[Recenze herního příslušenství] – Herní klávesnice ROG Falchion Ace

Hernímu testu neunikla zajímavá kompaktní herní klávesnice ROG Falchion Ace od Asusu. Jak dopadla v naší recenzi?

Recenze – ROG Falchion Ace

V našem intenzivním testu herního příslušenství od Asusu jsme již měli tu čest objevit výjimečnosti vrcholné klávesnice ROG Azoth. Nyní přichází na řadu její menší, váhově lehčí a cenově dostupnější sestra – herní klávesnice ROG Falchion Ace.

ROG Falchion Ace je kompaktnější a lehčí alternativou k ROG Azoth, ale to neznamená, že by byla nějakým způsobem omezená. Jedním z prvních věcí, které si uživatel všimne, je možnost nastavit klávesnici do tří různých poloh. Díky kvalitním protiskluzovým prvkům zůstane klávesnice pevně na svém místě, bez ohledu na intenzitu hraní. Pro české hráče může být opět nepřítomnost českých kláves trochu zklamáním, ale s trochou praxe se dá na nové rozložení rychle zvyknout. Rád bych také zmínil, že i tato klávesnice postrádá numerickou klávesnici.

rog falchion ace herní klávesnice asus republic of gamers
Herní klávesnice ROG Falchion Ace

Nicméně, ROG Falchion Ace vyniká v rámci své cenové kategorie svými bohatými možnostmi. Dokáže uspokojit i nejnáročnější hráče s obrovskou variací nastavení nejen kláves, ale také RGB režimů, které jsou dostupné prostřednictvím oficiálního softwaru Armoury Crate. Jako velmi příjemný bonus přichází dotykové ovládání hlasitosti na levém boku klávesnice, které lze jednoduše ovládat přejetím prstu. I tato funkce lze dále přizpůsobit v rámci softwaru Armoury Crate.

Dva USB-C konektory umožňují snadný přechod mezi dvěma počítači, což může být užitečné pro hráče s více herními stanicemi. Klávesnice je navíc vybavena tlumící pěnou, což zajišťuje tiché a příjemné stisknutí kláves. Pro ty, kteří často cestují, je součástí balení i ochranný kryt.

ASUS ROG FALCHION ACE HERNÍ KLÁVESNICE
Boční ovládání klávesnice

Je patrné, že klávesnice je vybavena tlumící pěnou, díky čemuž je klikání velmi příjemné a zvuky nejsou rušivé. Kompletní balení klávesnice zahrnuje také polykarbonátový kryt, který poskytuje ochranu klávesnici při cestování. Další detaily o obsahu balení naleznete níže.

V souladu s ostatními klávesnicemi z řady ROG si mohou hráči i na této klávesnici pohrát s přizpůsobením kláves a změnou spínačů. Díky možnosti změny spínačů ROG NX lze snadno měnit mezi třemi exkluzivními spínači, kde každý nabízí jiný druh odezvy.

Co se nám líbí

  • příjemná kompaktní herní klávesnice
  • velikost
  • jednoduchý design

Co nám vadí

  • není bezdrátová
  • nejedná se o CZ klávesy

Závěrem

ASUS ROG Falchion Ace má vše potřebné pro uspokojení i těch náročnějších hráčů. Ačkoliv neoplývá tak vysokými standardy jako jeho sourozenec, ROG Azoth, ve své cenové kategorii je to vynikající kousek, který jistě nezklame.

Napsat komentář