Právě si prohlížíte [Recenze herního příslušenství] – Herní myš ASUS TUF Gaming M3 Gen II
Foto: asus.com

[Recenze herního příslušenství] – Herní myš ASUS TUF Gaming M3 Gen II

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

Druhá generace herní myši ASUS TUF Gaming M3 Gen II dorazila do naší redakce, a my jsme měli tu čest ji otestovat. Co jsme zjistili a jaké jsou naše dojmy?

Herní myš ASUS TUF Gaming M3 Gen II

Hned na začátku musím přiznat, že jsem dosud neměl tu čest vyzkoušet první generaci herní myši TUF Gaming M3. Mým dlouhodobým společníkem byla herní myš ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, která patří ke špičce v tomto segmentu. Přechod na model z nižší kategorie jsem proto zpočátku vnímal s určitou rezervou, ale TUF Gaming M3 Gen II mě mile překvapila.

S cenovkou okolo 750 Kč se TUF Gaming M3 Gen II umisťuje v dostupném segmentu trhu herních myší. K porovnání jsem měl k dispozici pouze CONNECT IT DOODLE 2, která se pohybuje v podobné cenové kategorii.

Již z prvního pohledu na TUF Gaming M3 Gen II je zřejmé, že vás nic nepřekvapí, jelikož je myš balena v malé, stylové krabičce spolu se záručním listem a návodem. Co se týče hmotnosti, je výrazně lehčí než CONNECT IT DOODLE 2, na které jsem strávil několik desítek hodin hraní. Oficiální hmotnost myši je deklarována na 59 gramů bez kabelu, což je sice výrazně více než u ultra lehké ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, ale i tak jsem byl s hmotností spokojen.

TUF Gaming M3 Gen II recenze
Herní myš vedle krabičky

Z počátku bych uvedl na pravou míru, že nejsem velkým příznivcem kabelů a snažím se je u svého příslušenství minimalizovat. Ačkoliv mnozí z vás to mohou považovat za pouhý detail, kabel mě během hraní u několika vyhrocených situací již několikráte potopil.

Po zapojení myši se ihned rozsvítí logo a spodní pruh. Na spodní straně myši naleznete teflonové nožičky, které podle slov výrobce zajišťují hladký a rychlý skluz po podložce, a musím potvrdit, že jsou opravdu plynulé a příjemné na dotyk. Na herní podložce tak kloužou na výbornou bez nechtěného zpomalení či záseku.

Postranní tlačítka na myši nejsou ideálně umístěna pro snadný dosah palcem, zvláště pokud máte větší ruce. Myš se zdá být navržena spíše pro uživatele s menšími dlaněmi. Hlavní tlačítka myši (LTM a PTM) mají poměrně dlouhý dosah, vyžadují však větší pohyb prstů, což může vést k neúmyslnému posunu myši při změně úchopu. Klikání na tlačítka je poměrně hlasité, ale zvuk není zcela nepříjemný. Gumové kolečko myši rovněž vydává taktéž hlasitý zvuk, a to jak při stisknutí, tak při scrollování, i když scrollovací zvuk je o něco tišší.

TUF Gaming M3 Gen II recenze
pohled na myš s barevnými prvky

Centrem mého testování TUF Gaming M3 Gen II se stalo samozřejmě samotné hraní. Optický snímač s rozlišením 8 000 DPI nabízí výborný základ pro přesné ovládání ve hře. K praktickému přepínání DPI slouží malé tlačítko umístěné pod kolečkem, které umožňuje výběr až ze čtyř různých režimů. Při intenzivním hraní jsem nejčastěji využíval 3. režim (1 600 DPI) a pro rychlejší reakce ve hře 4. režim (3 200 DPI). Myš se vyznačuje rychlou a přesnou odezvou, což jsem mohl ověřit během hraní her jako Foxhole, Cyberpunk 2077 a Call of Duty: Warzone 2.0, které jsem si vzal jako rukojmí pro test. Po několika hodinách hraní jsem nezaznamenal žádné problémy s odezvou, jedinou drobností bylo občasné posouvání kabelu, který mě lehce brzdil v akci.

Pro ty z vás, kteří se základním nastavením myši nejsou spokojeni, je tu vždycky software Armoury Crate, o kterém jsem se již několikrát zmiňoval v předchozích recenzích a má zkušenost s ním není stále uspokojivá. Když překročím dlouhé instalování nebo chyby při instalaci, může se vám samozřejmě i stát, že bude aplikace házet chybu při párování.

Kromě statického nastavení barev poskytuje Armoury Crate možnost zvolit si z několika dynamických světelných efektů, a díky funkci Aura Sync lze barevně sladit myš s dalšími kompatibilními zařízeními. Uživatelé mají také možnost vytvářet vlastní herní profily, přizpůsobit funkce tlačítek, nastavit citlivost myši (DPI) a provést její kalibraci pro maximální komfort a přesnost při hraní her nebo jiných činnostech.

Mezi další významné vlastnosti k dobru patří ochrana IP56. Tento standard zajišťuje ochranu proti prachu a polití, což je ideální pro ty z vás, kteří si občas k počítači přinesou jídlo nebo pití. Kromě toho myš disponuje antibakteriální ochranou ASUS Antibacterial Guard, která podle výrobce brání za dobu 24 hodin množení bakterií o více než 99 %. Zde mě musíte omluvit, ale tuto vlastnost jsem nebyl schopen nijak ověřit.

Co se nám líbí

  • poměrně lehká
  • design a ergonomie
  • cena

Co se nám nelíbí

  • kabel
  • Armoury Crate

Závěrem

ASUS TUF Gaming M3 Gen II ve své cenové kategorii rozhodně má co nabídnout. Pokud vám nevadí gumové kabelové provedení tak jako mně, myš vám nabídne skvělou odezvu, příjemný design a poměrně kvalitní provedení dostačující pro kvalitní hraní. Nečekejte však zázraky.

Napsat komentář