Právě si prohlížíte [Recenze herního příslušenství] – Herní myš ROG Gladius III Wireless AimPoint
Foto: rog.asus.com // ROG Gladius III Wireless AimPoint

[Recenze herního příslušenství] – Herní myš ROG Gladius III Wireless AimPoint

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Herní myši jsou na trhu rozmanitým artiklem a my měli tu čest otestovat model ROG Gladius III Wireless AimPoint. Co na herní myš říkáme?

Recenze – ROG Gladius III Wireless AimPoint

Po vybalení ROG Gladius III Wireless AimPoint (černá) jsme se mírně zalekli jednoduchosti této herní myši, která se na první pohled nezdála být tím, co jsem očekával. Avšak, jak se říká, „v jednoduchosti je krása“ – a tato nenápadnost s lehkostí byla záhy odhalena jako maska pro extrémní přesnost a širokou kompatibilitu.

Předtím, než jsem se rozhodl prozkoumat všechny možnosti, které myš nabízí, čekal mě výběr ze tří režimů připojení, nastavitelných pomocí jednoduchého tlačítka na zadní straně. V rámci našeho herního testu jsem zkoumal pouze dva z nich – připojení pomocí USB kabelu a bezdrátové připojení přes 2,4 GHz RF. Pokud se vám nechce dát přednost těmto dvěma režimům, je tu stále možnost myš připojit přes Bluetooth.

ROG Gladius III Wireless AimPoint

Když jsem myš připojil k PC, nápadně mi zablikalo logo Republic of Gamers (v této verzi je osvětleno pouze hlavní logo) a bylo mi jasné, že mám před sebou spícího dravce. Než jsem se pustil do hraní, otestoval jsem jeho chování na ploše a webových prohlížečích.

Jako pravákovi mi herní myš skvěle padla do ruky, její boční strany jsou elegantně opatřeny drážkami. Tlačítka pro pravý a levý klik neposkytují žádný nechtěný prostor pro pohyb a při stisku nevydávají nepříjemný zvuk. Kolečko myši je velmi příjemné na dotek a zůstává pevně na místě, zatímco boční tlačítka neposkytují žádný skluz.

Dojmy z funkcí

Nejdůmyslnější funkcí, která nás velmi mile překvapila, byla možnost programovat citlivost za chodu prostřednictvím malého tlačítka umístěného za kolečkem myši, kde si můžete vybrat ze čtyř režimů (od 400 do 3200 DPI). Režimy se pohybují od prvního, kde myš sotva reaguje na rychlé pohyby, až po čtvrtý program, který zase při minimálním pohybu rychle mění polohu kurzoru. Pro intenzivnější hry jsem dával přednost třetímu programu, který nabízí ideální kombinaci agility a kontroly.

Jsem povinen také zmínit vynikající výdrž baterie. Oficiální stránky uvádějí výdrž až 119 hodin při použití 2,4 GHz (143 hodin při režimu Bluetooth). Během testu jsem na myši nahrál přes 60 hodin a podle Armory Crate jsem byl pouze v polovině. Dalším plusem je možnost nabíjení prostřednictvím nyní standardního USB-C.

Nejvíce jsem myš odzkoušel během hraní Diabla IV a Counter-Strike: Global Offensive, kde rychlé a přesné pohyby myši jsou klíčové. Odezva myši byla okamžitá, stejně tak jak uvádí oficiální technické specifikace. Odezva kliků byla blesková a úroveň citlivosti jednoduše ohromující. Dodatečné funkce jako oficiální podpora Nvidia Reflex hraje jen k plusovým bodům.

Pokud vám základní nastavení myši nepostačuje, můžete herní myš ROG Gladius III Wireless AimPoint dovést k dokonalosti prostřednictvím oficiálního softwaru Armoury Crate. Navzdory prvotním obtížím s instalací softwaru a několika drobným chybám, které se v průběhu procesu objevily, jsem se nakonec úspěšně dostal k ovládacímu panelu myši. Zde jsem měl možnost upravit RGB režimy, přizpůsobit odezvu myši, zkontrolovat stav baterie a věnovat se také dalším funkcím, jako je kalibrace nebo aktualizace firmwaru. Nastavit lze až 5 profilů pro vaše uživatelské nastavení, které spínáte na zadní straně podobně jako režim připojení. Vyhrát si lze opravdu slušně.

Co se nám líbí

  • jednoduchý design
  • rychlé režimy DPI
  • výdrž baterie
  • skvělá odezva

Co nám vadí

  • Armory Crate
  • někoho může odradit cena

Závěrem

V závěru lze říci, že herní myš ROG Gladius III Wireless AimPoint překonává očekávání v každém ohledu. Její nenápadná eleganci skvěle doplňuje široká škála funkcí a extrémní přesnost, což z ní činí skvělý nástroj i pro profesionálního hráče. Silně doporučujeme.

Napsat komentář