Právě si prohlížíte [Recenze herního příslušenství] – Herní myš ROG Harpe Ace Aim Lab Edition
Foto: rog.asus.com // ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

[Recenze herního příslušenství] – Herní myš ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Společnosti ROG a Aim Lab spojily hlavy dohromady a stvořily herní myš ROG Harpe Ace Aim Lab Edition. Jak dopadla v naší recenzi?

Recenze ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Republic of Gamers ve spolupráci s Aim Lab představili unikátní herní myš, která byla navržena s ohledem na potřeby esportových hráčů. Již při prvním kontaktu s myší je zřejmé, že se jedná o něco výjimečného. Při rozbalování zaujme především neuvěřitelně lehká konstrukce, s hmotností pouhých 54 gramů. Tento nízký váhový atribut by mohl některé hráče dokonce překvapit, jako by v ruce drželi pouhé nic.

Přestože je myš tak lehká, neztrácí nic na své robustnosti a funkčnosti – všechny parametry jsou přizpůsobeny esportovému hraní.

Optický snímač ROG Aimpoint je jedním z nejlepších, s jakými jsem měl tu čest pracovat. Reakční doba je blesková a technologie ROG Speednova zajišťuje, že latence je minimální. Co se týče výdrže baterie, výrobce uvádí až 90 hodin, ale při mé intenzivní zkušenosti to bylo spíše kolem 60 hodin, což je i tak stále impozantní výdrž.

ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition herní myš recenze
ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition

Hraní s touto myší je skutečným potěšením. Vše je extrémně přesné, správně nastavené a vyladěné. Zvuky při dotyku jsou příjemné. Vše tak perfektní, jak bych si to od myši tohoto druhu představoval.  Citlivost myši je možné pomocí zadního tlačítka nebo aplikace Armoury Crate nastavit až na 36 000 DPI, takže jakýkoliv strach z nedostatečné sensitivity je naprosto zbytečný.

Spolupráce s firmou Aim Lab pohnula s možnostmi nastavení myši do zcela nových rovin. Díky bezplatnému softwaru Aimlab, dostupnému ke stažení na platformě Steam, můžete své přizpůsobení povýšit na dosud nepoznaný level. Aplikace umožňuje dokonalé seřízení myši přímo pro vaši ruku a způsob hraní – mluvíme zde o citlivosti, náklonu myši, vzdálenosti zdvihu či sensitivitu.

Co je však unikátní, je schopnost softwaru analyzovat váš styl hraní v rámci několika her a navrhnout specifické nastavení přizpůsobené právě pro tuto myš a vámi preferovaný způsob hraní. Díky tomu se herní zážitek stává ještě více plynulým a intuitivním, což jistě ocení ti nejnáročnější.

Co se nám líbí

  • rychlost odezvy
  • držení
  • hmotnost
  • profesionalita

Co nám vadí

  • prakticky nic

Závěrem

ASUS společně s Aim Lab opravdu přišli s klenotem v oblasti herních myší. ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, stvořená s důrazem na potřeby esportu, skutečně naplňuje očekávání i těch nejnáročnějších hráčů.

Napsat komentář