Právě si prohlížíte [Recenze herního příslušenství] – Herní sluchátka ROG Delta S Core
Foto: rog.asus.com // ROG DELTA S CORE

[Recenze herního příslušenství] – Herní sluchátka ROG Delta S Core

Trh herních sluchátek je nesmírně rozmanitý a my jsme měli to potěšení otestovat model ASUS ROG Delta S Core. Jaké byly naše dojmy z těchto herních sluchátek?

Recenze – Asus ROG Delta S Core

K dispozici jsme měli možnost otestovat herní sluchátka Asus ROG Delta S Core a v následujících  řádcích se s vámi podělíme o naše dojmy.

Již v první fázi, tedy při rozbalování, nás překvapila jejich nečekaná lehkost kombinovaná s robustností, a to i přesto, že váží dle oficiálních specifikací pouhých 270 gramů. Díky měkkým polštářkům jsou tyto sluchátka rovněž velmi pohodlná. Ergonomické náušníky ve tvaru D jsou snadno nastavitelné a poskytují dlouhodobý komfort. Ani po několika hodinách hraní se vůbec neprojevuje únavnost z nošení.

aus rog delta s

Nedílnou součástí jakýchkoli herních sluchátek je samozřejmě kvalita zvuku a funkce mikrofonu. Dosud jsme měli příležitost porovnávat s modely Koss UR/29 a HyperX Cloud Stinger Red, které sice patří do nižší kategorie, ale ve svém výkonu nijak nezaostávají za ROG Delta S Core.

Zvuk a mikrofon

Zvuková kvalita, jakou Asus pro své sluchátka uvádí, naše očekávání plně naplnila. Při přechodu z HyperX Cloud Stinger na ROG Delta S Core se nám zvuk zdál sice na první poslech poněkud slabší, především v oblasti basů. Nicméně po důkladném testování 7.1 zvuku, Dolby Atmos zvukových balíčků a poslechu hudby na YouTube jsme dospěli k závěru, že sluchátka nabízejí poměrně kvalitní, vyvážený zážitek.

Skutečnou zkouškou se však staly některé typy her, kde je klíčové slyšet každý sebemenší zvuk. Sluchátka jsme otestovali na nedávno vydaném hororu Outlast Trials a legendárním Counter-Strike: Global Offensive. Zde musíme zmínit, že dynamické prostředí ve hrách bylo slyšet naprosto zřetelně, což mi umožnilo úspěšně předcházet setkání s nepřáteli v různých výzvách nového Outlastu nebo na druhou stranu překvapit soupeře v Counter-Strike. Sluchátka jsem si užíval také u dalších her, které v současné době máme rozjeté, jako jsou Diablo IV, Victoria 3, Baldur’s Gate 3 nebo Hell Let Loose.

Co se týče mikrofonu, naše zkušenosti jsou rovněž pozitivní. Po přechodu z HyperX Cloud Stinger mi několik spoluhráčů řeklo, jestli jsem si nějak upravoval mikrofon, jelikož můj zvuk je nyní mnohem čistší a přirozenější. Příznivé reakce jsem zaznamenal během interního voice chatu ve hrách Diablo IV, Outlast Trials, ale také na platformě Discord, kde jsem předtím komunikoval skrze sluchátka HyperX.

Samotné ovládání sluchátek je velmi intuitivní. Na náušníku se nachází ovládací kolečko pro nastavení hlasitosti a tlačítko pro zapnutí a vypnutí mikrofonu. Přestože ovládací kolečko lze pohodlně manipulovat i při nasazeném headsetu, při zapínání a vypínání mikrofonu se díky malému tlačítku hodí sluchátka sundat.

asus rog delta s

A nakonec nesmíme opomenout kompatibilitu s ostatními herními platformami, včetně konzolí PlayStation, Xbox a Nintendo Switch. Díky 3,5mm jack konektoru je kompatibilita s těmito platformami zcela bezproblémová.

Co se nám líbí

  • příjemné na uších / celkové pohodlí
  • skvělý mikrofon
  • poměrně kvalitní zvuk
  • kompatibilita

Co nám vadí

  • odnímatelný mikrofon
  • nejsou zas tak zvukově výrazné, přesto uspokojivé

Závěr

Herní sluchátka Asus ROG Delta S Core nabízejí ve své cenové kategorii pod 2 000 Kč nespornou kvalitu. Pro jejich přednosti je můžeme s jistotou doporučit.

Kompletní technické specifikace naleznete na oficiální stránkách ZDE.

Napsat komentář