Právě si prohlížíte [Minirecenze] The Pedestrian – Krása spojená s logikou
Foto: skookum-arts.com // THE PEDESTRIAN

[Minirecenze] The Pedestrian – Krása spojená s logikou

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / RECENZE
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Na herním trhu se nachází spousty her, kde se můžeme pořádně vyřádit, ale občas si chceme u her i relaxovat. Chceme vypnout a nenervovat se tím, že je nějaká hra moc složitá a náročná. Dnešní recenzovaná hra vám dá přesně tyhle požitky.

The Pedestrian – Krása spojená s logikou

Jedná se logickou 2D plošinovku, která vyšla v lednu roku 2020 a sklidila výborné přijetí ze strany hráčské komunity. A nedivím se jim, jelikož u této hry si opravdu odpočinete. Sám jsem se přistihl jak jsem u této hry náramně bavil a nemohl jsem se dočkat, co mi hra představí dál.

2D s 3D prostředím

Hra má unikátní vizuál a hratelnost, která kombinuje pohyb ve 2D s 3D renderovaným prostředím. Neúžasnější na tomto je, že toto prostředí není statické, ale dýchá na vás životem. Práce s kamerou je také úctyhodná, jelikož se pohybuje plynule s vaším pohybem skrze úrovně.

Gameplay a samotné puzzly

Samotný gameplay je velmi prostý a jednoduchý. S vaší kreslenou postavičkou se pohybuje čistě nahoru, dolu, doprava a doleva, umíte skákat a interagovat s některými objekty. Prosté a jednoduché že? Ale jak to je potom se samotnými puzzly?

Puzzly jsou založené na jednoduchém propojování jednotlivých kousíčků místností. Tyto místnosti musíte dát do správného pořadí, aby jste se svojí postavičkou dostaly až na konec, nebo sebrali důležitý předmět. Úroveň těchto puzzlů je velmi dynamická, takže se vám nestane, že by jste dostávali stále těžší a těžší úrovně. Zároveň ale do nich dává stále nové mechaniky, takže jsou puzzly stále nové a neokoukané.

Nejúžasnější na tom je, že vás ve většině případů hra netahá za ručičku a na všechny nové mechaniky si přijdete sami.

Hudební doprovod

Soundtrack této hry je také velmi jednoduchý, ale zároveň velmi uklidňující. Jedná čistě o velmi klidné hraní na klavír, které vás u hraní neruší a navazuje krásně klidnou atmosféru.

Závěrem

Hra je krásně odpočinková a kouzelná, i když se u ní občas zahřejete své mozkové závity. Jednoduchý gameplay vás zabaví, ale neomrzí se ani po několika hodinách, jelikož hra krásně dávkuje nové mechaniky. Hra je dostupná na Steamu za nějakých 17 Euro a nebo pokud máte zaplacený Gamepass, tak si může zdarma vyzkoušet. A pokud máte Playstaystion nebojte se, hra je dostupná i tam.

Rozhodně hru vyzkoušejte, tato hra vám moc místa na disku nezabere a příjemně si u ní odpočinete.

Napsat komentář